Wpis z mikrobloga

Siemanko!

Rozważam powoli kupno działki i budowe domu (Kraków). Czy jest tu ktos kto moze podzielić sie radami? Gdzie szukac, jakich okolic unikac?
Czy w ogole jest szansa na znalezienie działki w administracyjnych granicach Krakowa za +/- 300 k? Czy raczej z takim budzetem patrzec tylko na #!$%@? Górne koło wylotówki na Dupów.

Tak wiem, budowa domu teraz to finansowe samobojstwo.

#krakow #budowadomu #nieruchomosci #dzialka
  • 19
@Yetoslav: da się trochę taniej kupić dom z działką z rynku wtórnego (widziałem domy z lat 70 za około 1.1mln w interesującej mnie okolicy na południu miasta). Ogólnie poniżej 1MLN to raczej się nie da, chyba, że jakaś super okazja
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yetoslav: wydaje mi się, że w takiej kwocie znajdziesz spokojnie działkę 10-20a na północnym wschodzie tu za Krakowem (Batowice, Dziekanowice, Zesławice, Ksiazniczki, może coś bardziej w stronę Luborzycy nawet) - a to fajna okolica, jeszcze nie zabetonowana i za niedługo, gdy skończą północną obwodnicę, świetnie skomunikowana. Do tego dużo pól uprawnych i ładne widoki.

Warto też szukać prywatnie - np sprawdzić granice działki wręcz wprost zapytać kogoś kogo sobie upatrzysz czy
@powaznyczlowiek: Kocmyrzów -Luborzyca już miejscami sie waha między 15-20tys za ar budowlanego, spoko gmina do mieszkania jeśli sie ma swoje auto i nie korzysta z autobusów aglomeracji. dojazd do miasta od strony Zesłąwic w godzinach szczytu... jest długi i szybko lepiej nie będzie.
@powaznyczlowiek: wlasnie tez mi sie wydaje ze najmniej zabudowany jest północno-wschodni rejon aglomeracji krakowskiej.

Tylko ja szukam zupełnie czegos innego ;) Nie zalezy mi na spokoju i ciszy, wrecz przeciwnie, chcialbym działke jak najblizej infrastruktury miejskiej. Mieszkałem do matury w domu pod miastem i nie chciałbym do tego wracac ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gnido: no właśnie będzie bo zaraz w Zesławicach robią zajebiście wielki węzeł komunikacyjny przy S7. Jest też obiecana od lat temat SKM, której może wreszcie się doeczekamy :P

@Yetoslav: jasna sprawa - to mówiąc szczerze ja bym nie szedł na kompromisy tylko szukał aż znajdziesz. Chociaż faktycznie w granicach miasta ciężko będzie znaleźć w ogóle (bo wszystko idzie pod deweloperkę) a w normalnej cenie to już w ogóle xP są
@Yetoslav: Ja kupiłem na początku roku działkę w Krakowie, ale na południu - Swoszowice. Przeszedłem wszystkie etapy z nią związane gdyż nie miała dociągniętych mediów, obecnie media są na etapie budowy. Jak masz konkretne pytania to pytaj, postaram się odpowiadać rzeczowo.
@joe-do-336: Swoszowice są wg mnie jak najbardziej ok! Gratuluje!

A co do pytan, przede wszystkim gdzie szukales/gdzie znalazłeś?
I jak wygladały tam ceny? Ile za ar albo m2? Chociaz pewnie 10 miesiecy to lata świetlne jesli chodzi o ceny xD
Jest w tych rejonach kanalizacja? MPZP? Jak z infrastrukturą? Czujesz sie jak na przedmiesciach czy raczej jak na wsi posrodku niczego?
Szukałem na portalach typu otodom, Nieruchomosci-online, ale też na stronach agencji. Dużo jeździłem po tym rejonie i robiłem też zdjęcia banerom o sprzedaży. Znalazłem w agencji, musiałem ponieść koszt agenta, ale opłaciło się! Cena są różne, ale mniej niż 25 - 30 tys. za ar to nie uświadczysz. Ceny na poziomie 25tys. można znaleźć w Lusinie np. ale uważaj bo w niektórych miejscach jest tam teren osuwiskowy.
W samych Swoszo kanalizacja jest,
W ubiegłym roku kupiliśmy działkę w pełni uzbrojona (również z kanalizacja) 7km od granicy miasta w okolicach Balic za 145zl m2. Szukałam na portalach ogłoszeniowych, na gumtree przede wszytskim bo tam są ogłoszenia bezpłatne często dodawane przez samych właścicieli.