Wpis z mikrobloga

@josedra52: Nadal twórcy nie nazwali tego remake, oraz assety zostały przeniesione i poprawione a nie były tworzone na nowo. Jedyny problem jakim mam do tej trylogii to cena, ale pewnie i tak kupie xd
W sumie dobra gra by była o Watykanie jako mafii. Wcielasz się w księdza do zadań specjalnych. Zaczynasz jaki wikary w jakiejś parafii. Po drodze pomagasz robisz zadania i pniesz się w hierarchii żeby pod koniec w Watykanie tuszować pedofilie, morderstwa, mieć dostęp do tajemnic całego świata. Mieć możliwość przyczynić się do upadku kościoła, albo przeciwnie :)
@awfie: Ja nie wiem, mnie ta fabuła w remake mocno odrzuciła jednak. Z Paulie zrobili jakiegoś narwanego kmiota, Tommy też w oryginale miał większe rozterki jeśli chodzi o gangsterskie życie a tu już na początku się wyrywał, że on chce dokopać tym gangsterom co mu rozwalili taksówkę. W 1 Mafii mnie to urzekło, że starcia z wrogami wyglądają dość realistycznie. Przykładowo w misji gdzie jedziemy do motelu odebrać haracz to było
Tommy__ - @awfie: Ja nie wiem, mnie ta fabuła w remake mocno odrzuciła jednak. Z Paul...
@Tommy__: Mam podobne wrażenie jak Ty. Włączyłem nową mafię mając w pamięci pierwotną wersję, i byłem rozczarowany. Nie wiem jak dla młodszych graczy, ale dla mnie to, że koła są bardziej okrągłe niż kanciaste to jest o wiele mniej ważne, niż to że mnie policja ściga za czerwone światło jak w jedynce. Ile razy zrobiona misja, powrót na bazę i jeszcze policja za przejazd na czerwonym. To był niepowtarzalny klimat mafii,
@matsoc: Remake Mafii zły nie był ale właśnie to mnie też mocno odrzuciło, że nie ma misji u Lucasa gdzie zdobywamy nowe fajne samochody czy właśnie takich elementów jak tramwaj co dodają życia grze. Dodatkowo brak oryginalnego soundtracka.

Jeśli chodzi o trylogię GTA to staram się nie kupować gier na premierę ale zapewne za jakiś czas ją kupię. Mafia Remake to dodatkowo dość krótka gra bo nie ma aż tak powolnej
@Tommy__: chyba jednak trochę przesadzasz pisząc o jakichś kmiotkach i udziwnieniach fabularnych. Przecież fabuła została praktycznie nie ruszona. A bohaterom nadano trochę charakteru i głębi. W tej kwestii twórcy musieli dokonać zmian, bo kreacje postaci z 2002 roku zwyczajnie by nie przeszły. Myślę, że jakiekolwiek zmiany by nie były, to i tak część fanów by się przyczepiła.