Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery
Pytanie, podejmie się ktoś składania ze mną komputera od zera na kamerce (ja składam ktoś mnie instruuje)? Będę to robił pierwszy raz i szczerze mówiąc pomyślałem, ze nie chcę tego spieprzyc. Jutro rano/po południu, powiedzmy za 100zł.
  • 34
@Cineczeq: Ogarniałeś jakieś poradniki w Internecie? Odpal sobie filmik instruktażowy i rób krok po kroku tak jak robią. To nowy sprzęt? AMD, czy Intel? Jakie chłodzenie procka?
@Cineczeq: Fajnie by było jednak opisać sprzęt jakim dysponujesz.
By mniej więcej wiedzieć jaki będzie stopień trudności podczas montażu.

A tak BTW. to składanie komputera jakoś strasznie skomplikowane nie jest i myślę, że powinieneś ogarnąć, zaraz po obejrzeniu jakiegośf ilmu na YT

EWT. jakbyś miał jakiś poważnym problem, to zawsze możesz zapytać.
Tutaj też mogą pojawić się problemy z obsługą procesora, pamięci - a do tego celu to już koniecznie trzeba
@Cineczeq: Na 1 rzut oka, chyba nieco zaspany byłem - ale zauważyłem płytę na chipsecie B560, a zaraz na nim procesor AMD.

Tak się wystraszyłem, że aż oczom nie wierzyłem i dobrze, bo to jednak B550 ;D

W porządku niema sprawy, jak się boisz, że coś uszkodzić to zawsze jednak można zanieść komputer do serwisu.
Jednak jakiejś katastrofy niema i fajnie jest złożyć komputer samemu.

Pomógłbym nawet za darmo - bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cineczeq: bez przesady, jak nie będziesz się z niczym siłował to nic nie popsujesz. Polecam obejrzeć sobie tego gościa: https://youtu.be/WKH3GD6jQ4Y

Ma kilka filmów na których pokazuje powoli i dokładnie co robi krok po kroku. Pamiętaj też że masz instrukcję obsługi.

Dodatkowo w zasadzie do każdej części która masz znajdziesz na YouTube poradnik montażu. Ja np nie do końca ogarnialem jak zamontować chłodzenie do CPU, więc na YouTube wpisałem model chłodzenia i
@imper69: Tym Mirkiem byłem ja, serio chcesz komuś kto nigdy nie składał żadnego kompa polecać składanie samemu kompa z chłodzeniem wodnym? Bo ja jednak mu to zdecydowanie odradzam
@beer_man: przecież to jest wszystko zaprojektowane tak, aby nawet laik sobie to poskładał i zrobił.
W instrukcji od płyty głównej jest wszystko pięknie opisane co i jak gdzie podłączyć tak samo jak z meblami ikea.
Płacenie za to w serwisie to jest dopiero głupota. Jak to najfajniejsza część kupowania komputera.

To jest AIO. Prościej to zamontować niż np. te wielkie coolery od SPC i na końcu kapnąć się, że EPS nie
@Cineczeq: Graficzne ze strony nvidia pobierz geforce experience on sam pobierze.
https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/geforce-experience/

Płytę ze strony producenta. https://pl.msi.com/Motherboard/support/MAG-B550-TOMAHAWK#down-driver&Win10%2064

wybierasz tutaj WIN10 64 najpierw instalujesz zawsze chipset, dopiero później resztę, w tym przypadku tylko audio i lan.

Zainstaluj też update BIOS bo to bardzo istotne w tych płyta AMD (pamięci ram xD)
W zakładce BIOS na tej stronie internetowej MSI wybierz najnowszy, to jest normalny instalator klikasz dalej i tyle.
Najważniejsze to podczas