Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z różnych przyczyn piec "kopciuch" będę mógł wymienić dopiero za jakiś czas. Być może uda się jeszcze w tym roku. Czy są na śląsku w powiecie bielskim jakieś dotacje na które zdążę się załapać? Palę metodą "od góry" węglem, więc dymu nie ma, ale mój piec nie jest 5 klasy. A więc potrzebuję pieca 5 klasy. Najlepiej na ekogroszek. Chcę jak najmniej wydać. Jest jeszcze jakieś aktualne dofinansowanie? Kojarzy ktoś?

#piec #ogrzewanie #czystepowietrze #dotacje #dofinansowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6171a149820612000adda280
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
OP: @tomzi: Kocioł nie ma tabliczki znamionowej, a takie na śląsku raczej trzeba do końca tego roku wymienić. I tak, ceny ekogroszku skoczyły mocno. Ale nie wiem jak to jest z innymi paliwami. Aktualnie palę brykietem i węglem i to znam. A gazem sobie nawet nie zawracam głowy, bo to dopiero koszty by były ogromne jak na nieocieplony, bardzo duży dom. Chyba, że masz jakieś lepsze pomysły?

Ten komentarz został
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania ok faktycznie na Śląsku jest inaczej chyba trochę więc masz rację. Myślałem że tak jak wszędzie podchodzi to pod bezklasowy i do końca 22r spokój... A z gazem tak jak piszesz jak nie masz przyłącza/instalacji albo dom nie ocieplony to faktycznie lipa, zwłaszcza że ceny gazu też pójdą w górę. Niektórzy straszą nawet że o 100% do końca przyszłego roku... Zawsze można kupić używany piec z klasą, ale to tylko półśrodek...
  • Odpowiedz