Wpis z mikrobloga

#plk #koszykowka

No to lecimy z 8 kolejką PLK – wczoraj grały 4 polskie drużyny w Europie, od dziś już gramy ligę. W 8 kolejce grają wszyscy, 4 transmisje w Polsatach.

Mecze telewizyjne:

Arka (1-5) – Czarni (6-1) – kto by przed sezonem pomyślał, że to nie będzie mecz o utrzymanie, a spotkanie bata z gołą dupą ;) W Arce panuje chaos, przyjeżdżają co raz to nowsi bezwartościowi zagraniczni, rozwiązywane są kontrakty z utalentowaną polską młodzieżą. Bez sensu. A w beniaminku 100% euforii po zwycięstwie we Włocławku. Nic tu się raczej nie wydarzy. Btw, nie podoba mi się że meczu z Torunia czy z Sopotu nie ma w TV, a ten jest.

Spójnia (3-4) – Radom (3-5) – w Spójni po wstydliwym -40 w Gliwicach było małe trzęsienie ziemi, ale Łukomski został na stołku (pożegnano Boykinsa, który trafił do Gdyni). Zespół jakoś tam zareagował, bo pewnie wygrał z najsłabszą w lidze Arką, ale z Hydrotruckiem tak łatwo już nie będzie. Ci z kolei grają w kratkę, po dwóch wyjazdowych trudnych zwycięstwach w Sopocie i Toruniu nie dali rady GTK.

Stal (5-2) – Legia (4-2) – fajny mecz pucharowiczów się zapowiada. Co prawda powtarzam jak mantra że Legia mnie nie przekonuje, ale trzeba przyznać że świetną robotę zrobili w dwóch pucharowych meczach. Dodatkowo chyba zgłoszony do ligi jest już nowy nabytek ze Śląska Strahinja Jovanović. Stal w tym tygodniu od pucharów w przeciwieństwie do Legii odpoczywała, forma rośnie, na pewno będą faworytem, ale liczę na jakieś emocje, tym bardziej że gdzieniegdzie słychać plotki że kolejny po Wojciechowskim wysoki odpocznie od koszykówki przez kontuzję (Kulig).

Anwil (6-1) – King (4-3) – mocny test dla coacha Miłoszewskiego, zdążył już odmienić zespół w meczach z Astorią i Śląskiem, ale teraz może być trudniej. Z drugiej strony Anwil ostatnio w przeciwieństwie do pierwszych kolejek nie porywa, widać zadyszkę, a dodatkowo we wtorek i środę grali 2 mecze na Łotwie. Szanse IMO mocno wyrównane, wbrew bilansom. Choć wygrana Szczecinian przez większość odebrana zostałaby jako mała niespodzianka, mnie nie zdziwi.

Mecze nietelewizyjne:

Toruń (5-2) – Zastal (4-3) – poza nielicznymi wyjątkami zawsze przecieram oczy ze zdumienia że Pierniki wygrywają mecze z teoretycznie mocniejszymi. Jednocześnie Zastal nie wyglądał ostatnio z Treflem, a tym bardziej w Astanie. Nie wyglądał jak drużyna. Niespodzianka? Niewykluczone.
Śląsk (2-6) – MKS Dąbrowa G. (2-5) – dwa zespoły którym zaraz zaczną odjeżdżać play-offy, oczywiście bardziej zaskakujące jest to w przypadku Śląska. Nie mam pojęcia czego się spodziewać.
GTK Gliwice (3-4) – Start (1-6) – czy Start serio walczy o utrzymanie? Czy to tylko taka zmyłka? Teraz będą mieli ciut łatwiejszy terminarz, więc dobrze byłoby zacząć wygrywać, chociaż coś słyszałem o problemach ze zdrowiem Cartera. Z kolei GTK wygrało ostatnie 2 mecze i zaczęło wyglądać lepiej.
Trefl (4-3) – Astoria (3-4) – ciekawy mecz, chyba trochę przehajpowany koniec końców Trefl podejmuje mam wrażenie niedocenianą Astorię. 2-3 tygodnie temu było niedorzeczne że po tym meczu mogą zrównać się bilansem. Do tego w Astorii jest nowy rozgrywający Wes Washpun, który zastąpił nijakiego Litwina Domarkasa. No zobaczymy.
cultofluna - #plk #koszykowka

No to lecimy z 8 kolejką PLK – wczoraj grały 4 polsk...

źródło: comment_1634809843ElCPSwzwCe7gyVlMG88Wj6.jpg

Pobierz
  • 4
@cult_of_luna zauważyłem ogólne poruszenie o tym jak beznadziejnie grają w tym sezonie, a każdy pomija fakt, że grają tak w każdym sezonie :D teraz czekamy na zmianę trenera i pogoń za 8-9 miejscem ;)
@mordaler: no właśnie poruszenie jest bo krążą plotki o dużej niesubordynacji Amerykanów, no i jakoś tak ci Amerykanie (Boykins co już poleciał, O'Brien i Gray) średnio wyglądają. Co do pogoni - dzisiaj może nie krytyczny mecz, ale taki który można wygrać nawet w kiepskiej formie :)