Wpis z mikrobloga

Hejka Mircy! Szalone rozdajo:)
Wśród wszystkich plusujących w sobotę wieczorem wylosuję:
- jedną osobę która otrzyma 50zł
- osoba z największą ilością plusów otrzyma następne 50zł
- użytkownik który dostarczy mi najbardziej użytecznych informacji następne 50zł (może będą dwie takie nagrody jak temat siądzie). A teraz sedno sprawy:

Przymierzam się do zrobienia operacji wszczepienia sztucznych soczewek do oczu (soczewki fakijne). Operacja kosztuje około 15k, a w internecie na temat usług medycznych nie ma możliwości na jakąkolwiek weryfikację placówek, więc przychodzę z prośbą do naszej społeczności. Potrzebuję dwóch rzeczy:
1. Kontaktów do sprawdzonych lekarzy którzy znają się na tym temacie (najlepiej Wrocław)
2. Informacji ogólnych na temat zabiegu, wrażeń, ciekawostek itd.

#medycyna #operacja #lekarz #okulista #okulary #soczewki #rozdajo #wroclaw
wikiolo - Hejka Mircy! Szalone rozdajo:)
Wśród wszystkich plusujących w sobotę wiecz...

źródło: comment_1634794503l1FsuUoGJ01Forc294mhCy.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
Mam na tyle dużą wadę, że nie mogę zrobić operacji laserem


@wikiolo: ile wynosi limit? bo szczerze nie wiedziałem, że jest jakiś w ogóle
  • Odpowiedz
@wikiolo Niestety nie mogę ci polecić nic w twojej okolicy, ale w Katowicach jest ogarnięta klinika, znam wiele osób które tam robiły i jest ok. Z ciekawostek to: I tak będziesz potrzebował okularów- sztuczna soczewka się nie adaptuje np. przy czytaniu ¯_(ツ)_/¯ Jeżeli masz astygmatyzm upewnij się czy masz do tego dobraną soczewkę bo można go kasować. Oko że sztuczną soczewką czasem daje taki jakby efekt kociego oka (cos jak na zdjęciach
  • Odpowiedz
@GreenBag: Na kilku stronach widziałem informację, że akomodacja działa bez zaburzeń po wszczepieniu soczewek. Może jakiś czas temu był z tym problem, a teraz już to ogarnęli?
  • Odpowiedz
@wikiolo: koleżka ma w poniedziałek wszczepianie kolagenu pod rogówkę/przy rogówce, zapytam go dzisiaj gdzie to robi, bo też mu powiedzieli o przeszczepie soczewek właśnie (WWA), jak już chcesz zapłacić to wpłacisz na schronisko dla benków - o ile odpowiedź Cię będzie satysfakcjonować
  • Odpowiedz
@dzek: limit to około 5 dioptrii na plusach. Z tego co wiem to podczas zabiegu używa się kropel do rozluźnienia oczu (żeby nimi nie ruszać) i przez to mięśnie się rozluźniają i realnie wada idzie jeszcze o 1-2 dioptrie do góry. Dlatego limit dla minusów jest znacznie wyższy
  • Odpowiedz
@wikiolo wiesz co, może. Mam pacjentkę która miała kilka lat temu robione i ma okulary do czytania. Może faktycznie zmieniła się technologia, albo akomodacja jest tylko w jakimś tam spektrum a potem się sypie.
  • Odpowiedz
@orany: A co z tej tabelki wynika? Bo on ma dalekowzroczność i tabelka nie pokazuje do ilu max dioptrii są w stanie użyć metody FemtoLASIK. Na innej stronie jest podane że FemtoLASIK może skorygować dalekowzroczność jeśli nie jest większa niż +4 dioptrie.
  • Odpowiedz
@some_ONE: Z tej tabelki według mnie wynika druga rubryka która wskazuje na korygowanie krótkowzroczności od -3 do -12 dioptrii
Poza tym sam mam 5D i 2 tyg temu na wstępnym badaniu do laserowej korekcji i nic nie powiedział ze nie można
  • Odpowiedz