Wpis z mikrobloga

Zmieniłem robote, z małej firmy, w której było 3 programistów przeniosłem się do korpo.
Pracujemy w opraciu o metodyke pracy scrum and agile. Pracuje prawie miesiac i moje projekty idą bardzo mozolnie, bo jestem uzalezniony od decyzji innych osob. Prace zaczynam o 9:00, pozniej spotkanie z team'em o 9:30 i omówienie co sie zrobilo i co bede robic. Po spotkaniu pisze do kolegi z teamu (ktory mial mnie wprowadzic w zadanie), ze mam do niego 2 pytanie, on moze rozmawiac dopiero o 11/12. Po rozmowie okazuje sie, ze nie zna odpowiedzi na pytanie i musimy zaprosic kierownika do rozmowy. Okazuje sie, ze kierownik ma dopiero czas o 14/15 i rozpoczynam moja normalna prace po 6h.

Czy to jest normalne?

#programowanie
  • 14
@mdlejtecole: Dlaczego zmieniłeś pracę? Pytam, bo sam zastanawiam się nad zmiana małego startupu, w którym pracuje od początku kariery zawodowej, na coś większego i poważniejszego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mdlejtecole: ehh typowe korpo ( ͡° ͜ʖ ͡°) zaczekaj aż ci typ zza oceanu zadzwoni że niestety nie możesz użyć jakiejś biblioteki w wersji x.x.x bo on jej jeszcze nie zatwierdził i możesz conajwyzej użyć w wersji x.x.z xD

Niektórym to pasuje innym nie - tak to już jest
@pustko: Głównym powodem był brak możliwości rozwoju w starej pracy, zero rozwojowych projektów, a póki mam jeszcze checi na nauke, chcialbym sie jak najwiecej nauczyc. Dodatkowo okazalo sie, ze w innym miejscu zaoferowali mi prawie 2 razy tyle co mialem w poprzedniej pracy, wiec no nie moglem odmowic.