Wpis z mikrobloga

@Sikora300: Niskie, chłop nie miał jakichś wysokich wyników. Na kierunek w formacie wojskowym łatwo się dostać, wydaje mi się, że o wiele trudniej na cywilny
@Sqbfd: @Sikora300: podobno to zależy na jaką specjalność kandydujesz. Na pilotaż śmigłowca jest się łatwo dostać, natomiast na samoloty transportowe to już spoko wyniki powinieneś mieć jeśli chcesz tam próbować. Na odrzutach sprawa jest inna bo tam to loteria genetyczna ma główne znaczenie czy wgl możesz kandydować.
podobno to zależy na jaką specjalność kandydujesz. Na pilotaż śmigłowca jest się łatwo dostać, natomiast na samoloty transportowe to już spoko wyniki powinieneś mieć jeśli chcesz tam próbować. Na odrzutach sprawa jest inna bo tam to loteria genetyczna ma główne znaczenie czy wgl możesz kandydować.


@maxiek: bardzo łatwo - tylko lekko ponad połowa kandydatów odpada na samych badaniach lekarskich XD
@maxiek: Ogólnie na lotne. Ponad połowa osób nie dostaje w ogóle kategorii lotnej tylko naziemną. Nie wiem jak dokładnie wygląda to procentowo ale już prędzej o pozytywnym orzeczeniu naziemnym można pisać, że "łatwo" je dostać (jak ktoś miał A na kwalifikacjach wojskowych to nie wiem co musiałby ze sobą robić przez te parę lat żeby nie dostać pozytywu na naziemne). W sumie do LAW kandydowało blisko 700 osób a 70 miejsc