Wpis z mikrobloga

  • 16
1939 + 1 = 1940

Tytuł: Purpurowe rzeki
Autor: Jean-Christophe Grangé
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381109024
Tłumacz: Wiktoria Melech
Wydawnictwo: Sonia Draga
Ocena: ★★★★★★★★

Kolejny trzymający w napięciu kryminał/thriller tego autora.

Fabularnie jest nieźle, mamy 2 policjantów: Pierra Niemansa - badającego sprawę okrutnego morderstwa w górach i Karima Abdoufa - badającego sprawę zbezczeszczenia grobu dziecka. Jak pewnie się domyślacie ich ścieżki się przetną, a śledztwa połączą w poszukiwaniu mordercy. Niemans zostaje tu wysłany za karę, jest niepokornym policjantem, który na chwilę przed wyjazdem zmasakrował kibica angielskiej drużyny, której mecz obstawiał jako zabezpieczenie, oczywiście ten również nie był bez winy, ale to nie ma znaczenia w całej historii. Niemans stara się rozwiązać zagadkę trudnego morderstwa, które podrzuca mu trop odnośnie kolejnej zbrodni. Zwłoki są zmasakrowane, mają wiele ran ciętych, wydłubane gałki oczne i opuszki palców. Próbuje odgadnąć motyw zabójcy i powiązania między kolejnymi ofiarami.
Abdouf natomiast szuka sprawców zbezczeszczenia grobu dziecka, które zmarło w tragicznym wypadku w 1982 roku, ten rok będzie dość istotny w kontekście dalszej historii. Trop prowadzi go do szkół i miejsc, które mogą mieć informację o dziecku i jego rodzicach, może odpowiedzą mu na kilka pytań i wyjaśnią dlaczego ktoś miałby zniszczyć grób syna.

To moja 2 książka tego autora po "Lontano" i nie wiem dlaczego, ale bardzo mi odpowiada styl autora, obie książki były wybitnie wciągające. Choć same zbrodnie opisywane w obu książkach są masakryczne, to autor potrafi pokazać czytelnikowi, że nie były dziełem psychopaty działającego chaotycznie, a kogoś kto dokładnie i zimną krwią wszystko zaplanował.

Bardzo dobry kryminał, w którym oba główne wątki są świetnie napisane i ciekawie się łączą, choć każdy z nich mógłby być bez problemu materiałem na osobną książkę.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
131/150
#bookmeter #czytajzwykopem
ali3en - 1939 + 1 = 1940

Tytuł: Purpurowe rzeki
Autor: Jean-Christophe Grangé
Ga...

źródło: comment_163427813753j77kJzUo1TuBSSrctOZT.jpg

Pobierz
  • 8
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-11-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 416
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Żmijowisko (Wojciech Chmielarz) - najnowsza recenzja usera lsamuel ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\.
@ali3en: The last of us 2 miało takie miejsca z czerwonym światłem, tak jakoś ostatnio tego czerwonego często używają, zawsze używali ale teraz ten czerwony jest taki czerwony
@Przytulnie tak, jest to wyjaśnione, choć moim zdaniem to za duży spoiler, więc nie chcę go zdradzić. Podpowiem tylko, że jest to związane z wydarzeniami, przed narodzinami tego dziecka.