Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi spod tagów #wegetarianizm i #weganizm

Czy gdyby hipotetycznie mięso z in vitro zostało spopularyzowane do tego stopnia, że kosztowałoby tyle co tradycyjne, to byście je jedli?

Mam na myśli sytuację:
pobiera się materiał genetyczny od zwierzaka -> w kadzi laboratoryjnej hoduje się samo mięso -> wcinacie steka, kiedy dawca materiału chilluje sobie na trawie

Oczywiście nie dotyczy to ludzi, którym mięso po prostu nie smakuje.

#przemyslenia #jedzenie i mam nadzieję na #gruparatowaniapoziomu
  • 22
  • Odpowiedz
Jak teraz nie jem w ogóle to tak pewnie bym zjadła kilka razy w roku jakiegoś hamba czy inny fastfood. A tak to jak przestaniesz jeść mięso to cie później wrecz od niego odrzuca, ja tak przynajmniej mam. Takiego steka teraz w życiu bym nie zjadł.
  • Odpowiedz
@wolter_wait: podejrzewam że z hodowli "in vitro" to mięso byłoby jak z blendera.
Struktura danego mięsa wynika z tego, że jest specjalizowanym mięśniem, dlatego inaczej wygląda i smakuje szynka, a inaczej karczek, łopatka czy serce.
  • Odpowiedz
@kongoku: +1 odrzuca od mięsa w #!$%@?. ale jakiegoś steka z łosia z sosem czosnkowym czy #!$%@? wie co to moze i bym zjadł. ale nie jest to sprawa życia i śmierci więc zostawiam zwierzątka w spokoju
  • Odpowiedz
Czy gdyby hipotetycznie mięso z in vitro zostało spopularyzowane do tego stopnia, że kosztowałoby tyle co tradycyjne, to byście je jedli?


@Szarozielony: Weganizm nie polega na niejedzeniu mięsa bo się go nie lubi.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Trochę się #!$%@?łem ale tak informacyjnie napisałem jakby ktoś tu przyszedł i swoje mądrości wrzucał. Dużo osób trolluje na tych tagach xD

W mojej opinii mięso z próbówki spoko. Tzn nie wiem czy bym je jadł bo rzadko jadam mięso ale na pewno chętnie bym spróbował.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: jeśłi pobranie materiału genetycznego do wyhodowania mięsa odbywa się bez najmniejszej straty, cierpienia dla zwierzęcia to nie ma żadnych logicznych podstaw ku temu aby to przekreślać i nie jeść tego produktu.
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: 1. Nie odrzuca Cie smak, tylko całość. 2. Każdy ma swoje upodobania i motywacje. 3. Np. W życiu nie dotknę nafaszerowanego taniego kurczaka i nigdy nie dam tego swoim dzieciom.
  • Odpowiedz