Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie do #energia #elektryka #prawo #budownictwo
Mam garaż do którego nie mam możliwości przyłącza prądu od enea. Decyzję dostałem ale właściciel ziemi przy którym na granicy działki enea ma wszystkie dostępne skrzynie nie wyraża zgody ani na wykop ani na kabel po elewacji. Tak więc enea oddaliła decyzję o przyłączu z przyczyn niezależnych od stron koniec tematu(brak opłat). Wpadłem na pomysł żeby pociągnąć kabel z gniazdka drogą powietrzną bez ingerencji w elewacje etc. Zmontowałem połączenie okno garaż i chce naciągnąć kabel na lince stalowej za pomocą śrub rzymskich by nie wisiał. Obliczyłem, że najniższy punkt kabla dla przejazdu pojazdów to ok 4m tak by kable nie wadzily nikomu. Mieszkanie moje, garaż mój ale co z powietrzem? Czy muszę pisać o zgodę do UM bo fizycznie podwórko nie jest wykupione tylko jest własnością miasta. Czy mogę bez zezwolenia pociągnąć ten kabel który nikomu nie przeszkadza? Znajomy emeryt z energetyki mówi że bez problemu jezeli jest nieinwazyjne i nie przeszkadza sąsiadom w panoramie zza okna. Hmmm??? Nie chce by ktoś się #!$%@? a ja nie wiedziałem czy mogę.
  • 7
@Mejukudivad nie wiem czy wjedzie straż bo wjazd na podwórko jest między jednym budynkiem a drugim i nawet śmieciarka nie wjedzie. Poza tym straż pożarna chyba nie ma pojazdów które mają ponad 4m wysokości.