Wpis z mikrobloga

Mirki pomożecie? Pacjent to e46 2002 170kuca 2.2 silnik. Z rzeczy które zauważyłem przed kupnem - najprawdopodobniej uszczelka miski olejowej bo poci się od dołu, ale nie widać żeby wyciek szedł jakoś z gory. Druga sprawa to łącznik stabilizatora bo wisi. I ostatnia sprawa kontrolka check engine na pomarańczowo. Auto stało 2 miesiące bez odpalania. Przejechałem kilkaset metrów na podobosnik, odpaliło od razu, z rury nic nie kopcilo, obroty ok nie było żadnego falowania itd. Moc swoją miała. Mogę kupić za 11k - a zapasu mam jakieś 4k na ewentualne doprowadzenie jej do porządku jeśli chodzi o mechanikę. Co sądzicie na ten temat? #bmw #e46 #prestizowygruz #motoryzacja #samochody
  • 11
@kwiato po zakupie do zrobienia oprócz tego będzie:
- odma 400zł
- świece 180zł
- paski + rolki 300zł
- olej silnik, skrzynia, dyfer 360zł
- filtr paliwa 120zł
- uszczelka pokrywy zaworów 100zl
To jest ~1500zł same części + robota to licz od razu.
Zdiagnozuj od czego check się świeci, przejedź się trasą dłużej jak nie zgaśnie to kompa podłącz (i tak sprawdź błędy po przejażdżce). Sprawdź układ chłodzenia czy nie
@kwiato: wszystkie te powyżej wymienione rzeczy są dosyć proste do zrobienia, może poza odmą, to jest trochę trudniejsze ale myślę że przy odrobienie chęci bez problemu ogarniesz. Polecam też ten kanał, sporo rzeczy jego autor robił w E46 i można po prostu krok po kroku naśladować: https://www.youtube.com/c/scghost
Co do check engine to wystarczy jakieś najtańsze urządzenie za 5 dych, które wpinasz do OBD2 i przez bluetooth łączysz z telefonem.
No i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwiato: jaki przebieg tego silnika? Automat czy manual? Warto sprawdzić co się kryje pod checkiem bo może być niespodzianka szczególnie jeśli to M54
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwiato: jeśli check to spodziewaj się czujników lub lewego powietrza, chyba że vanos rozjechany. Ogólnie poszukaj typowych usterek M54B22 170KM
Mogę kupić za 11k


@kwiato: Sporo.

Sam dałem 3500 zł za 330D sedan manual. Stan troszkę lepszy niż wcześniej oglądana e46 330D sedan manual za 14000 zł, ale nadal "gruzowaty", bo e46 innej się nie kupi w normalnej cenie. Te fury najlepiej kupić tanio i sobie grzebać, nie ma innej opcji, grzebania jest praktycznie zawsze na 2-3 koła jak robisz sam.
Sprawne auta z tym rocznikiem i silnikiem są dużo tańsze według ciebie? Chętnie rzucę okiem na jakieś oferty


@kwiato: tak, w tej cenie już łapiesz zdrowe sensownie wyposażone 2.5i/3.0d

natomiast chyba nie myślisz że będę Ci wysyłał oferty tych gruzów? :D