Wpis z mikrobloga

Zamówiłem samochod w leasing. Na nowe auta trochę się teraz czeka, powiedziano mi, ze bedzie na styczen/luty. Myślę sobie ok, nie spieszy mi się bardzo, bardziej chodzi mi o to, aby zejść z kosztów przed końcem roku, bo trochę przegiąłem z przychodem. Jestem na jdg. Moim warunkiem było, aby opłaty wstępnej (45 tys) dokonać w tym roku. Tak, tak, nie ma problemu, my Panu wystawimy fakturę, a potem to pójdzie jako wplata własna w leasing. Dzis dostaje odpowiedz, ze oczywiście faktura będzie wystawiona na ten rok, ale będzie to faktura zaliczkowa

Fuck
I jak wiadomo faktura zaliczkowa nie jest kosztem uzyskania przychodu, można coś odliczyć z VATu, ale ja nie jestem vatowcem.

W obecnej sytuacji kompletnie nie opłaca mi się pozbywać tych pieniędzy, bo nie dość, że się ich pozbędę, to nie odlicze sobie tego od przychodu w tym roku, na czym mi głównie zależało.

Powiedzieli mi, ze usługę leasingowa mozna rozpocząć jak samochod juz faktycznie będzie w salonie, ewentualnie może z tydzień wcześniej, ale i tak mnie to nie urządza.

Czy da się w tej sytuacji coś wymyślić? Czy jakiś bank może "zaczac" leasing samochodu, który będzie w styczniu?

#leasing #samochody
  • 17
@Golfinho najgorzej, ze umowa jest podpisana. Pogadam czy zgodza się na auto z placu albo używkę od nich bez kar finansowych. Póki co wpłaciłem tylko 5tys celem rezerwacji
@konda: w Hyundaiu opłatę wstępna robiłem 2 miesiące wcześniej niż fabryka myślała o produkcji mojej sztuki xd (też ze względów podatkowych)
To 5k za rezerwację to zaliczka czy zadatek?
@mirkomusk: Autor posta właśnie chce mieć koszt już teraz wiec pytam się jak, skoro leasing wystartuje dopiero za kilka miesięcy. Jeśli auto nie dotrze co z tymi kosztami? Bedzie robił jakaś korektę i zwracał kasę us?
@mirkomusk: @hagendagen: @konda: Uruchomienie leasingu, czyli jego wejście w życie w świetle prawa następuje po odbiorze auta, a że często jest to zbieżne to z datą uruchomienia środków tj. przelania środków od leasingodawcy do dostawcy. Możliwe jest podpisanie umowy wcześniej, maksymalnie 180 dni od daty uruchomienia środków. W zależności od leasingodawcy możliwe jest wystawienie FV na opłatę wstępną w dowolnym momencie po podpisaniu, ale przed odbiorem. Jeżeli dostawca nie