Wpis z mikrobloga

@RetSnom: Ja osobiście robię w C++ ale mam znajomych na studiach i pracują w Javie EE. Na rynku jest bardzo dużo ofert jeśli chodzi o tę technologię (przynajmniej we wrocławiu) i można bez trudu dostać robotę.
  • Odpowiedz
@Helmans: o robotę to się jeszcze nie martwię póki co, bardziej zastanawiałem się co dalej, jakich zagadnień poruszać itd. żeby nie stać w miejscu, zerknę może niedługo na ten spring framework, dzięki!
  • Odpowiedz
@RetSnom: jeśli chcesz mieć bardzo dużą szansę na pracę to zainteresuj się Hibernate (dokumentacja i tutoriale z netu wystarczą), Springiem (książka podana przez @Helmans'a jest jedną z lepszych pozycji) oraz Play! Frameworkiem. Obecnie to chyba najbardziej 'poszukiwane' technologie.
  • Odpowiedz
@RetSnom: Ja bym się tak generalnie nie napalał, że jakaś książka czy tutki i od razu praca. Chyba na zasadzie "byle lepiej niż w biedrze". Ale do prawdziwego programisty to daleko. A ta książka spring III to już w ogóle pobieżnie traktuje wszystko - lepiej już przeczytać większą część dokumentacji springa, paradoksalnie często jest tam wszystko wolniej i dokładniej wyjaśnione niż w książce (można powiedzieć, że ta dokumetnacja skupia się
  • Odpowiedz
@RetSnom: Wszyscy tu rzucają frameworkami, a ja bym polecił upewnić się, że na pewno dobrze ogarnia się takie tematy właśnie jak wzorce, współbieżność, genericsy itp. a potem jakieś mniejsze biblioteki jak apache commons, guava itd. Swing moim zdaniem też zawsze się przyda, a jakby nie patrzeć jest standardowym API.
  • Odpowiedz
@RetSnom: jeżeli nie czujesz się mocny w genericsach, wildcardach itp to polecam "Java generics and collections" natomiast jak chcesz wgryźć się jeszcze trochę w samą javę, poznać ją trochę od podszewki to "well grounded java developer" - w tej drugiej masz krótki rozdziały o groovy, scaka i clojure, które potrafią nieźle poszerzyć horyzonty myślenia, a że są to języki działające na JVM, to tym lepiej choć troche je poznać.

Ale
  • Odpowiedz
@RetSnom: A przed frameworkami to przynajmniej przećwiczyć robienie zapytań z JDBC i podstawy servletów i JSP, żeby nie zaczynać na zbyt ogólnym wysokim poziomie, inaczej to by było tak jakby zacząć naukę od kolekcji, nie wiedząc w ogóle, że jest takie coś jak tablice.
  • Odpowiedz