Wpis z mikrobloga

Czy przyłącze do domu jednorodzinnego o mocy 25kW to przesada czy lepiej mieć w zapasie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Migajaca_dioda: na teraz za dużo ale na przyszłość nie, możesz zaoszczędzić "schodząc" trochę powyżej progu. Dla Tauronu jest to 20kW czyli bierzesz 20.5kW i dostajesz już inne zabezpieczenie oraz przyłącze które pozwoli Ci potem łatwo wskoczyć na 25 i więcej bez wymiany przyłącza i licznika, tylko same bezpieczniki.
@Migajaca_dioda: j.w. niby starczy na obecne zużycie - tzn. pralkę, indukcję, pompę ciepła ... ale z czasem może dojść samochód elektryczny i zrobi się dupa. To, że teraz nie planujesz elektryka, to nie znaczy, że za rok dwa nie będzie rewolucji w bateriach itp...i nabierzesz ochotę.
Moc przyłącza wpływa tylko na jednorazową opłatę przy umowie, w comiesięcznych rachunkach to nie jest brane pod uwagę.
@Migajaca_dioda: Uważam, że bez sensu tak duża moc, dla normalnego domu wystarczy 13-16kW. No chyba, że zamierzasz kopać krypto. Za każdy niepotrzebny kW płacisz 56,43 [zł/kW] brutto opłaty przyłączeniowej (w ENEI). Zawsze sobie złożyć wniosek o zwiększenie mocy, zmienią zabezpieczenie. Ja wziąłem 13kW, bo od 13-16kW montują i tak to samo zabezpiecznie przedlicznikowe- 25A.

Zerknij tabelka poniżej.
Jariq91 - @Migajaca_dioda: Uważam, że bez sensu tak duża moc, dla normalnego domu wys...

źródło: comment_1633936415jKlWsHNmvSXFX63BYVRK81.jpg

Pobierz
Za każdy niepotrzebny kW płacisz 56,43 [zł/kW] brutto opłaty przyłączeniowej (w ENEI).


@Jariq91: płaci tylko jeden raz.

Zawsze sobie złożyć wniosek o zwiększenie mocy, zmienią zabezpieczenie.


@Jariq91: zapomniałeś jeszcze o wymianie samego przyłącza. Nie wiem jak jest w ENEI ale dla przykładu Tauron jak wchodzisz ponad 21kW daje już całkowicie inne kable. Oczywiście to jest po stronie zakładu energetycznego i ktoś może powiedzieć - co mnie to interesuje. Ale ja