Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z domami z prefabrykatów keramzytowych/keramzytobetonowych? Chcę na wiosnę ruszyć z budową metodą tradycyjną, natomiast zastanawiam się również na ww. alternatywą. W tym wypadku zastanawiają mnie najbardziej realne warunki życia w takim budynku w porównaniu np do budowania tradycyjnego z silikatów. Też ciekawi mnie fakt, że grubość takich ścian wynosi 15cm a nie np 25 jak normalnie, oraz fakt że na ściany dają 50 lat gwarancji. Czy w związku z tym ze ściany mają 15cm, to w tym wypadku trzeba różnice nadrobić grubszym styropianem? Jak tez z nośnością takich ścian jest, wieszaniem ciężkich np mebli kuchennych itd. Ciężko znaleźć kogoś kto już mieszka X lat w takim domu i może podzielić się opinią, zatem jeśli ktoś ma takie doświadczenia to chętnie posłucham :)

#budujzwykopem #dom #archon #budownictwo
  • 4
Ciężko znaleźć kogoś kto już mieszka X lat w takim domu


@Algeroth: bo jak ludzie się już wyprowadzają z bloków to nie chcą mieszkać w kolejnej wielkiej płycie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Algeroth: Jesli robisz ok. 20 cm izolacji styropianem, to opór cieplny samego muru jest pomijalny. Więc 24cm pustaka, 18 silikatów czy 15 prefabrykatu keramzytobetonowego nie majà żadnej znaczącej różnicy.