Wpis z mikrobloga

Widzę strach nawet, gdy BTC leci w górę. Zaprawdę powiadam Wam, młodsi stażem altcoiniarze - odwieczne prawo natury jest takie, że przy rajdach BTC w górę kapitał idzie właśnie w Króla i jest wysysany z altów. Jedyne, czego można się bać, to że nagle totalnie się #!$%@?, aczkolwiek nie sądzę. Trzeba troszkę poczekać na danych poziomach na stabilizację lub lekki spadek ceny BTC i alty będą nadganiać ze zdwojoną siłą. Tak jest z a w s z e. Przeważnie droga wygląda mniej więcej tak: BTC -> ETH -> solidne alty -> alty z dalszych pozycji -> safemoon i inne pedalstwa spod metra mułu, ale nie ma dość solidnej reguły i niektóre pompują 'losowo'. Osobiście, mając mniej kasy, nie próbówałbym jednak gonić tego cyklu, tylko załadował się w SOLIDNE alty, nie jednodniowe pompy, nie zwracał uwagi na wysyskę na początku w BTC, tylko czekał spokojnie aż nadejdzie moja kolej.

Nie, nie ma sensu gonić pomp, ja #!$%@?ę, ILE RAZY MÓWIĆ. Jak uważasz, że kupiłeś coś dobrego, a przynajmniej coś, co ma jakichś ludzi za tym (jeśli jeszcze nie wiesz jak obczaić chociażby podstawy, to najłatwiej sprawdź chociaż liczbę obserwujących na twitterze, wiem, że to też często gówno mówi, ale jednak widać, że jest zainteresowanie projektem/coś tam działają), to czekaj na swoją kolej, a nie skacz po innych pozycjach dwa razy dziennie, bo pompują. Najczęściej wchodzisz już na korektę, człowiecze, zlituj się! Boże, ile ja pieniędzy tak straciłem. "Nic u mnie nie idzie, a tu XYZ coin +30%, #!$%@? się! O nie, 12 godzin później spadło 20%, a w tym czasie moja poprzednia pozycja poszła w górę o 10%...". Tak, wiem, SHIBA poszła 300% w tydzień i wejść po zysku 200% nadal się opłacało, ale wiesz co? Nie sprzedałbyś po tych 300%, bo by potężna dawka dopaminy kazała Ci myśleć, że taraz, to już lecim na 1000x i w ogóle zaraz jedziesz do salonu po nową Dacię Duster z fabrycznym LPG. Aha, SHIBA dzisiaj -32%. Nie radziłbym też celować w totalne gówna, bo 99/100 razy stracisz, a ten jeden raz bardzo rzadko Ci zrekompensuje straty (bo przecież musiałbyś zarobić więcej, niż 100x).

Mój sposób na zbieranie profitów przedstawię niżej. Z niektórych pozycji wychodzę będąc na plusie chętniej, z niektórych mniej (w przypadku gdy bardzo wierzę długoterminowo w jeszcze większe wzrosty), z niektórych wcalęe.. Ale generalnie w większości przypadków wygląda to mniej więcej tak. Pokażę na przykładzie Fantoma, bo akurat zakupiłem potężny wór jakieś 10 dni temu i trafiłem idealnie (co nie jest W OGÓLE regułą, także się nie podniecać proszę):

Kupno po 1,20$
Sprzedaż 20% całości przy 1,56$ (+30%)
Sprzedaż 20% całości przy 1,80$ (+50%)
Sprzedaż 20% całości przy 2,16$ (+80%)
Pozostałe 40% trzymam długoterminowo, jakby miał być już w ogóle kosmos. Ale sprzedać całość przy takich zyskach uważam, że też jest spoko.

Procenty można ułożyć pod siebie - grunt, to mieć plan I SIĘ GO TRZYMAĆ. Pazerność zabija. Sprzedałeś całkiem do zera i jesteś na plusie? Zajebiście, przestań się gapić na wykres, że leci dalej i odetnij się od tego emocjonalnie. Zarobiłeś pieniądze kilkając na kąkuterze jedząc cipsy citosy, to już dość piękne, zamknij pozycję i myśl co dalej!

Odnośnie mojej strategii... co robię dalej z tą kasą? Aktualnie nie mam problemów z pieniędzmi w życiu ani wielkich potrzeb (koń zwalony), także wrzucam sobie na przykład 50% zysku w dolarki z myślą kiedyś o dołku (jak nie, to nie, spoko), a drugą część wrzucam w ETH (wierzę, że długoterminowo nie ma możliwości stracić i traktuję to jako swoją lokatę). Nie, do BTC nic nie mam, ale wolę ładować w ETH :)

Pamiętajcie też o ważnej rzeczy... Jak Twój coin wzrośnie o 80% z dolara, to masz 1,80$ i nawet nie podwoiłeś stawki. Jak spadnie o 80% to masz 0,20$ i teraz cena musi wzrosnąć 5 razy, żebyś był na zero. Ciężko w to uwierzyć, ale niektórzy tego nie kumają... Jeśli to o Tobie, to bardzo przepraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To the moon, bracia!

PS nie oglądajcie gości z takimi mordami picbelow.jpg na YT, lepiej spędzicie czas oglądając goryla z mojego linka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.youtube.com/watch?v=Yaxq3iggMdM

#kryptowaluty #kryptoheheszki #bitcoin
Pobierz jasha00 - Widzę strach nawet, gdy BTC leci w górę. Zaprawdę powiadam Wam, młodsi staż...
źródło: comment_1633693322i0EqRxg6vhQDBpIgQ3GRHk.jpg
  • 13
@jasha00: ja mam trochę przesuniętą granicę, bo na jakiś szitach zamierzam realizować zyski, jak zrobią coś w okolicy 10x, ale też kupowałem niektóre z rok temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawiam się co mniej będzie męczące dla psychy: zcashować szita do 0, usunąć z obserwowanych z portfolio i zero testosteronu czy może zostawić sobie 10-20%, a nuż może wywali w kosmos i wtedy się będzie opłacało jeszcze
Nie, do BTC nic nie mam, ale wolę ładować w ETH :)


@jasha00: Właściwe to czy jest jakaś wielka róznica między pakowaniem w BTC i ETH? Aktualnie jestem na etapie zbierania bonusów za zapis/depozy i rozgryzania efektywnego korzystania z giełd, ale gdybym miał zostać na dłużej z jakąś większą niż trzy cyfrową kwotą to rozważyłbym dzielnie wpływów na ETH i BTC (80% BTC, 20% ETH).

Z tym, że nie wiem czemu
@CzulyTomasz: Zgaduję, że masz tak to podzielone ponieważ traktujesz ETH jako shit - właściwie czemu? Moje kilkudniowe siedzenie nad rynkiem jak na razie odporwadziło mnie do kilku konkluzji - może błędnych:

- krypto można podzielić na kilka grup: 1/ BTC jako takie, 2/ stablecoiny, 3/ ETH i Litecoin jako grupę "jedyne powazne krypto inne niz BTC, 4/ shitcoiny spekulacyjne próbujące się wybić na fejmie, heheszkach, memach czy #!$%@? wie czym, 5/różnego
@CzulyTomasz: z całym szacunkiem, ale szitów, których zostawiałem po 20-200$ przez miesiące/lata mam tonę i dosłownie żaden z nich nie wybił już nigdy. a teraz nawet nie mogę ich wypłacić (większość na Uniswapie, a opłaty za transakcję na eth są dla większości z nich wyższe, niż ich wartość). także, przynajmniej w moim przypadku, zostawianie małych części w ogóle się nie sprawdziło...
@Filipterka25: szczerze mówiąc dla mnie nie ma wielkiej różnicy, szanuję podobnie BTC i ETH, ale BTC łączę bardziej z store of value, a ETH z machiną, systemem, czymś dynamicznym i jestem tak czysto subiektywnie uprzedzony na korzyść ETH. na przestrzeni lat sądzę, że z ETH będzie większy zwrot. ale to też absolutnie subiektywna opinia.
@jasha00: ładnie napisane ja jako kopacz mam raczej długo falową strategię ale traktuję to też bardziej jako hobby niż pracę choć z mocą 6,3GH/s mógł bym się utrzymać ale mniejsza o to. mój portfel wygląda obecnie 80% ETH 10% BTC 5%LTC(kupowałem po 50 $/szt ze względu na opłacanie koparek i niskie koszty przesyłu) 5% to gówno albo stable coiny pozostałe ze sprzedaży tych shitów. czasami sprzedaje ale ciągle odkupuje. Większość czasu
@jasha00 dlatego nie wartości hodować moim zdaniem. I z btc jet tak, że małe kwoty, 300 zł, to się nie opłaca, bo za sam transerf a portfel idzie dużo z tej kwoty. Więc wolę Ltc i kilka innych pozycji typu luna, bnb, waves gdzie zysk realizuje i przewy na portfel wychodzą dużo taniej.
bo za sam transerf a portfel idzie dużo z tej kwoty.


@dakcts: urzędujesz na #!$%@? giełdzie gdzie za transfer golą cię 0,0005 btc jednorazowo od wypłaty a realnie można z giełdy wypłacić BTC za grosze
@dakcts: z bitpanda pro można wypłacić za 10zł to się tam zmienia bo patrzą na mempool, jak jest tanio popatrz sam https://mempool.space/pl/ to i na bitpanda będzie tanio

Z coinbase i coinbase pro można wypłacić za mniej niż 1 zł bo oni też patrzą na mempool no i robią transakcje zbiorczą. Wysyłają w jednej transakcji do 100 odbiorców dzięki czemu kosz tx rozkłada się na 100 osób.