Wpis z mikrobloga

@mockingbird_: Tak jak przedmówcy mówią, niski ping, ale musi też być stabilny. Dostawca na materiałach reklamowych tego nie określa, a w umowie przeważnie nie gwarantuje. Polecam sprawdzić u kogoś po sąsiedzku czy działa dobrze.
@nobrain: Podpiąć się u kogoś do netu, który ma zamiar wziąć i wykonać przynajmniej kilka pomiarów. Najlepiej wieczorem i w weekend ( ͡° ͜ʖ ͡°) U dostawców z problemami w infrastrukturze bywa tak, że rano wszystko cacy a w godzinach największego obłożenia czyli wieczorem lub w weekend net klęka.
@mockingbird_: Otagowałęś #xbox, to jeszcze ja dodam: mam łącze gigabitowe, a xbox czy steam wyciagają u mnie raptem ułamek tych prędkości. Wydaje mi się, że u Xboxa wynika to z przepustowości serwerów, a na Steam przez mój stary procek (i5-2500k), który nie radzi sobie z rozpakowywaniem w locie. Z takiego Origina leci pełną prędkością 125MB/s, więc generalnie nie ma sensu inwestować pod granie. Ważniejsza jest IMO infrastruktura dostawcy, niska awaryjność
@krakus94: Co znaczy jakość? nawet nie wiem jak to wygooglować, jak googluje to każdy mówi tylko o prędkości i ja też tylko o tym słyszałem, a nie o jakiejś mistycznej jakości xd jak ją wygooglować, co to znaczy technicznie? xD