Wpis z mikrobloga

Czy da sie poleciec bez paszportu covidowego do Anglii w tym tygodniu? Moja mama soboe wyrobila, ale tacie odrzucili wniosek za "brak zachowania poufnosci danych" - #!$%@? urzedniczy kraj. Oboje maja polskie papiery z kodami QR ze zostali zaszczepieni dwiema dawkami. Leca w ten czwartek Ryanairem.

Ktos mial cos podobnego, albo moze pocieszyć, ze biednego tate bez jezyka nie wpuszcza do Anglii czy nie dadza go do hotelu na kwarantanne?

#uk #paszport #loty #covid #rayanair
  • 6
@VinnieP: W PL sprawdzali mi plf i negatywny wynik, w UK tylko paszport + standardowe pytanie czy mieszkam tutaj etc. Jak reagują gdy ktoś nie umie ani słowa nie było mi dane poznać, ale z drugiej strony przecież mnóstwo Polaków w UK nie umie angielskiego( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Wykopowicz1234:

Przypuszczam, ze przez ilosc ludzi przekraczajacych granicę maja takich sytuacji dziesiatki dziennie.

W czwartek dam znac jak to dziala po zmianie przepisach, ktore byly w poniedziałek i czy to egzekwuja. Zobaczymy, czy tato zostanie na lotnisku. (,)
@VinnieP: To czy jesteś zaszczepiony weryfikują jeszcze w Polsce przed wydaniem karty pokładowej (piszę o sytuacji w Wizzair, stawiam że w Ryanair jest podobnie).

Po lądowaniu w UK sprawdzają tylko dokument tożsamości.
@Wykopowicz1234: @adam2030:

Przepraszam mirki, ze nie odpisalem - nie mialem kkedy. Przypomialo mi sie wlasnie, ze poswieciliscie ta minute dla mnie, wiec wypada odpisac.

Tato nie prseszedl weryfikacji, bo moj brat coa mu z boku telefonu podpowiadal, wiec nie bylo to juz poufne. Poszedl do osrodka zrowia do lekarza rodzinnego i ten wydal mu paszport od reki.

Oboje rodzice przylecieli do Anglii i odlecili bez problemów.

Pozdrawiam. ( ͡°