Wpis z mikrobloga

  • 14
1859 + 1 = 1860

Tytuł: Władca Pierścieni - Trylogia.
Autor: J.R.R. Tolkien
Gatunek: fantasy
ISBN: 978-83-287-0078-9
Tłumacz: Maria Skibniewska
Wydawnictwo: Muza
Ocena: ★★★★★★★★★★

Myślę, że prawie każdy wie o czym jest ta książka. Jeżeli ktoś nie wie to będzie miał piękną niespodziankę. Co do moich odczuć to druga część podobała mi się najbardziej.

Urzekły mnie przepiękne opisy przyrody, które umożliwiają świetnie wczucie się w świat Śródziemia. Bohaterowie są przerysowani, co momentami bawi i rozśmiesza. Akcja jest powolna i nie zalecam się spieszyć, tylko wczuć się jak najbardziej w klimat w książkę. Wielokrotnie przed snem wyobrażałem sobie, że podróżuje razem z bohaterami i udzielają mi się ich emocję, w tym nawet uczucie groza i braku nadziei lub też oburzania się razem z Samem (co mnie mega bawiło).

Książka cudownie mnie odprężyła, jest to piękna historia fantasy. Nie mogę dać innej oceny jak 10/10.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki #bookmeter
Pobierz Certis - 1859 + 1 = 1860

Tytuł: Władca Pierścieni - Trylogia.
Autor: J.R.R. Tolkien
...
źródło: comment_1633290558xhODlPIyKiRXdxNiNqY6PQ.jpg
  • 10
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-11-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 1280

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2016-01-24 - Użytkownik saja88 ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Władca much (William Golding) - najnowsza recenzja
@smierdakow: w firmie są znacznie bardziej złożeni. Może opiszę bohaterów jako bajkowych. Chodzi mi o to, że zachowują się jak bohaterowie bajki (dobro i zło - tak w dużym skrócie). Nie odbieram tego jako wady, a jako cechę tej książki. Takie rozwiązanie z bohaterami pasuje do tego świata i gra z fabułą. Hobbici, którzy robią głupotki i kłopoty. Aragorn, który ubolewa nad tym, że stracił ślad po hobbitach, Gandalf sypiący zagadki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Certis: właśnie czytam, wróciłem do niej po 20 latach. Już oceniam ją bardziej krytycznie. Nienaturalne wydają mi się monologi bohaterów w dialogach. Są oczywiście arcy ciekawe, ale brzmią jakby bohaterowie (Gandalf, Faramir, Elrond) wygłaszali same referaty. I orkowie, przedstawieni jako rasa podła i całkowicie odczłowieczona. Chciało by się poznać ich motywy, a oni są porostu źli, bo są źli. Podobnie tzw. dzicy ludzie.