Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Gdybyście zastanawiali się czemu wszystko słychać w blokach z wielkiej płyty... Może dlatego, że takie dziury są w płytach i wypełnione jakąś starą watą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czym to najlepiej uzupełnić? Głębokie na około 4,5-5 cm - na szerokość płyty. Goldband? Czy może jakaś specjalna piana? Jeśli tak to jaka dokładnie puszka i jaki pistolet - nigdy tego nie używałem. Zależy mi na tym, by jak najmniej przepuszczało dźwięk. Ogółem, sam goldband + siatka i powinno być lepiej niż wcześniej, ale to tylko moje amatorskie oko.
  • 10
@R__R: Nie, nie dlatego, słychać głównie z powodu braku separacji akustycznej poszczególnych mieszkań - między nimi jest po prostu lita płyta swobodnie przenosząca wszelkie dźwięki. Dziury w niej są po to, by mniej ważyła, a wata miała właśnie stanowić jakieśtam wygłuszenie. I spełnia swoją rolę jak może, wymienianie jej na piankę niczego tu nie zmieni. Gdybyś faktycznie chciał wygłuszyć pomieszczenie, to jedynie dodatkowa warstwa głusząca na wierz, a gdybyś chciał je
@R__R: ach, o te dziury ci chodzi. Gdzieś ty mieszkanie kupił, że masz te dziury odsłonięte, w sojuzie? Jeśli płyta ma 5cm, to to jest działówka, ona izolacji akustycznej nie stanowi w ogóle, a są poważne podejrzenia, że wręcz dźwięki wzmacnia :D Dziurę zaklej czymkolwiem, co będzie pod ręką, pianką, gipsem, kawałkiem styropianu nawet, całośc i tak jest do szpachlowania.
Jeśli masz styk dwóch płyt na środku ściany, to szczelina między
@huggus: akurat dziura na salon ( ͡° ͜ʖ ͡°) mój salon.

@Endorfinek: Blok chyba z 1985 r., +/- 2-3 lata. Ogółem dziwne rozwiązania. Ja bym to lepiej zaprojektował... A najbardziej irytuje mnie rura z gazem w przedpokoju, która przechodzi przez łazienkę i wchodzi do kuchni w samym narożniku ściany (,)
@Singularity00: Nie jestem przekonany co do indukcji na łącznej mocy przyłączeniowej 4 KW. Wiem, że to będzie działać, ale tylko na jednej fazie z niepełną mocą...( ͡° ʖ̯ ͡°)
@R__R: działa. włącznie z boostem czyli szybkim gotowaniem na pełnej mocy - sprawdzone na mnie - płyta z ikei 4 miejsca na gotowanie. Jedynie nie testowałem nigdy 4 garnków naraz ale nie mam takich potrzeb. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mialem brać na 2 fazy ale skoro działa to po co się kopać z tumanami z elektrowni dla których wszystko jest problemem.
Robisz remont to po prostu ze