Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie z takim olejem z Kaufland?

Planuje zmienić olej w aucie, ma to sens czy lepiej kupić jakiś lepszy? auto z 2003 benzyna ale jeszcze parę lat bym nim pojeździł bo jest w dobrej kondycji

A jeżeli ten do olej jest do dupy to jaki inny polecacie? 10w40

#samochody #motoryzacja #kaufland #olej
Ksemidesdelos - Ma ktoś doświadczenie z takim olejem z Kaufland? 

Planuje zmienić ol...

źródło: comment_1632843958pLquzWWdFwEKbGKdrLLg2Z.jpg

Pobierz
  • 99
@Ksemidesdelos: byle był zgodny z normą producenta

Sam jestem co prawda olejowym purystą i za 5l bańkę płace 3 stówy, ale dobrze wiem że większości wystarczy najzwyklejsza oliwa

Zresztą kaufland sam oleju nie produkuje, na pewno rozlewa to jakaś inna firma. Jak wlejesz ten to nic się nie stanie, choć do zwykłego dupowozu pewnie wlałbym jakiegoś popularnego motula, shella, czy castrola. To wydatek 50-60zł więcej na rok

Finansowo raczej nie zrobi
#!$%@? typie na wszystkim możesz oszczędzać ale nie na oleju xD


@Atreyu: @fiman: @Czartu: @n_____S: @dzieju41: kupiłbym i za 200zł jakby mi ktoś polecił jakis pewny dobry ale kiedys mi sie obiło o uszy ze te oleje dla Kauflanda sa robione tez na niemiecki rynek i że nie są złe

A co powiecie o tym z allegro? w ogóle bezpiecznie jest kupowac oleje na allegro? nie sprzedaja
Ksemidesdelos - > #!$%@? typie na wszystkim możesz oszczędzać ale nie na oleju xD

...

źródło: comment_1632844347d8XScYos1WOwo7RSr2EeDL.jpg

Pobierz
A co powiecie o tym z allegro?


@Ksemidesdelos: ma być zgodny z normą twojego silnika. Sprawdzasz jakie normy zaleca producent (i nie chodzi mi tu o lepkość np 10W30) - i szukasz oleju który ma zgodne normy

Choćbyś lał wyścigowy olej tłoczony przez samego Hansa w Berlinie, to jak nie będzie zgodny z normami zalecanymi do twojego motoru - to nie będzie dobry

Z Allegro jak bierzesz od największych sprzedawców to
byle był zgodny z normą producenta

ma być zgodny z normą twojego silnika.


@Atreyu: W instrukcji samochodu jest podane: API SG, SH, lub SJ

np ten Vavoline z allegro co podałem wyżej ma ACEA A3/B4, API SN/CF czyli nie pasuje?
@Ksemidesdelos Ja bym nie brał ani tego wynalazku za 60 ani nie przepłacał za Valvoline, Motule, Millersy i inne bzdety. Kup najtańszy 10W40 spełniający normy normalnej marki pokroju GM, Total, Castrol, Shell (wymieniać mógłbym do rana) i tyle. Ze sprzedających to polecam na allegro Punkt Olejowy (swoją stronę też mają) - szeroki wybór, dobre ceny i zero problemów, ja właśnie na allegro od nich kupuję (konkretnie Total 10W40 do mojego diesla z