Wpis z mikrobloga

@wojna_idei Drogi Szymonie, nie wiem czy zauważyłeś ale komiks który ostatnio wrzuciłeś na YT nie jest krytyką skrajności, czy ukazaniem że w dzisiejszym klimacie politycznym ciężko być centrystą. Sam prawie dałem się nabrać, a nawet zdziwiłem się że czerwoni byli pokazani jako ci dobrzy. Chciałem sprawdzić więcej dzieł tego artysty i okazało się autor ma raczej skrajnie prawicowe poglądy i udostępnia na tweeterze pracę artystów typu Stonetoss, którego raczej przedstawiać nie muszę, ale w skrócie on też w komiksach przedstawia poglądy skrajnie prawicowe. Dopiero wtedy zjarzyłem że tu nie chodzi o centryzm czy jak wolisz "tozależyzm" tylko o krytykę partii demokratycznej w USA (niebieskich) i chwalenie czerwonych (GOP). Zastanawia mnie w takim razie czy ten "psi gwizdek" przeleciał tobie nad głową, czy z pełną świadomością udostępniłeś komiks krytykujący Amerykańskich demokratów, widzę że wielu fanów kanału nie zrozumiała oryginalnego przekazu komiksu.
#wojnaidei #neuropa #polityka
Pobierz
źródło: comment_1632841628R0Wh7tCsMBqB5TSmi09pex.jpg
  • 28
@Drakii: nie, mam #!$%@? w krytykę partii demokratycznej nie mieszkam w Ameryce. A partie demokratyczna krytykuje każdy od lewa do prawa xD
Bardziej chodzi mi o to że wydaje mi się że Szymon a już szczególnie duża część widowni źle odebrała znaczenie komiksu i o tym piszę. Na pierwszy rzut oka ten komiks na kanale Szymona wydaje się krytyka skrajnych postaw a tak naprawdę to osoba o skrajnej postawie która sugeruję
@Drakii: o czym ty mówisz człowieku? Mówisz że memy można interpretować jak chcesz a ja mówię że to polityczny komiks który ma jakiś cel. I przytaczam ci że specjalnie jest tak zrobiony żeby roznosił się po nieświadomych ludziach. Zastanawia mnie tylko czy Szymon sam tego nie zauważył czy sam puścił oko do prawej strony pod przykrywką centryzmu.
@McWozniak: Jacy nieświadomi? xD To ty teraz jesteś wielce świadomy bo wystalkowałeś autora a każdy inny nieświadomy źle mema zrozumie? Weź się ogarnij bo to widzenie wszędzie dog whistle podobne jest to foliarstwa i widzenia wszędzie teorii spiskowych.
@Drakii: jakich teorii spiskowych? Po prostu chciałem się dowiedzieć czy Szymon to udostępnił jako krytykę lewicy i partii demokratycznej, czy jako krytykę skrajności i klimatu politycznego w naszych czasach? Nawet z ciekawości bo tak jak wspomniałem większość osób nie zrozumiało prawdziwego przekazu autora komiksu. Zadałem normalne pytanie a ty przychodzisz i szukasz problemu?
@McWozniak: Problem to ty masz bo to ty widzisz jakiś dog whistle i nieświadomych ludzi wierzysz w jakieś przekazy podprogowe w memach jeszcze każdego kto ma inne poglądy niż ty od razu określasz jako skrajna prawica xD
@Drakii: mówie o stonetossie i typku który udostępnia jego polityczne komiksy co drugi tweet. Jak nie wiesz kto to stonetoss to zapoznaj się z jego dziełami, negowanie holokaustu, rasizm, wyśmiewanie samobójstw osób transpłciowych, i ogólny szuryzm. Ale spoko powtarzaj sobie wyuczone formułki że jestem skrajnym lewakiem który widzi wszędzie nazizm, powiem ci tak odbiorcy stonetossa są dumni z bycia skrajnie prawicowymi, a pod jego dziełami mogłem przeczytać że Hitler miał pełne
@McWozniak: Ale ty jesteś tępy że nie umiesz tak prostego mema zrozumieć. Tu masz krytykę pomysłu żeby każdy mówił to co myśli bo może się okazać że myśli dość kontrowersyjne rzeczy a nie negowanie holocaustu xD
@Drakii: I dlatego w podpisie do komiksu zamiast napisać że jest to poprostu komiks o wolności słowa próbuje wytłumaczyć że uciszany miał rację pokazując screena z Wikipedii który pokazuje mniej niż 6 milionów ofiar bo mówi tylko o ofiarach cyklonu B (czego ten idiota nie umie pojąć). Spoko zaczynam widzieć z kim mam do czynienia.
Pobierz
źródło: comment_1632846217qInFfLfRLN0KZ7zfEj41IP.jpg
@McWozniak: Ale ty masz obsesję nic w tym komentarzu nie neguje holokaustu szczególnie że koleś wrzuca wiarygodne źródło jakim jest wikipedia co czyżby według ciebie wikipedia też negowała holokaust? Polecam odłożyć foliową czapkę bo strasznie szurzysz.