Wpis z mikrobloga

ej a da się jakoś cofnąć tę szczepionkę na #koronawirus?

pytam najzupełniej poważnie, zostałam dzisiaj w domu nazwana foliarą, bo powiedziałam że nie idę na żadną trzecią dawkę, bo miały być tylko dwie i koniec, na szczepionkę poszłam namówiona, po szczepieniu zaczęłam czytać o jakichś NOPach, zatorach, zawałach i udarach poszczepiennych i nie dość, że boję się że sama jebnę na jakiś nagły zator chociaż cwierć wieku śmigam po świecie bezproblemowo, to jeszcze okazuje się że trzeba dać sobie podać #!$%@?ą trzecią dawkę, ile ich w ogóle ma być?
Jest jakieś antidotum na przyjętą szczepionkę? Nie chce jej już, jest jakaś okłamana i najchętniej chciałabym też odszkodowanie za straty moralne i stres na jaki zostałam wystawiona, a mam słabe nerwy, no ale w tym kraju pewnie nie ma co o tym mówić niestety

#covid #covid19 #pandemia #pytanie #pytaniedorozowychpaskow #lekarz
  • 50
  • Odpowiedz
@cyrkoburdel:
Nie, nie da się. Ale nie stresuj się, bo się nerwicy nabawisz, dobra wiadomość jest taka, że szansa na poważnego NOPa jest minimalna. Druga dobra wiadomość jest taka, że włączyłaś krytyczne myślenie i przestałaś się poddawać "peer pressure", to bezcenny skill :)
  • Odpowiedz
@cyrkoburdel: z tymi zakrzepami to jest taka beka. Wyszło, że zakrzepicy od szczepionki dostało 5 osób na 1 000 000 gdzie od tabletek antykoncepcyjnych szansa jest 10 czy nawet 100 razy większa ale to szczepionka tO pRzEciEŻ zaKRzEpIcĘ pOwODujE xD
  • Odpowiedz
@Neanara: taka beka, ze Dania z powodu przypadkow zakrzepicy nie szczepila Astra Zeneka ani Johnsonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Posmiejmy sie razem.
A ststystyki dotyczace roznego rodzaju powiklan nalezy rozpatrywac w przedziale wiekowym, to wtedy stana sie jasne pewne zalecenia, do mozliwosci przyjmowania szczepien na Covid w pewnym wieku.
  • Odpowiedz
@surowageneracja: no zrobiłam to w czasie gdy były dobrowolne i mówione było, że są dobrowolne, mamy wybór no i druga dawka jest ostatnią, następnie okazuje się, że jak najbardziej, jedną z siedemdziesięciu czterech ostatnich dawek, więc niech ciągną druta i płacą siano za wprowadzanie w błąd i to, że od czerwca boje się że #!$%@?ę na zator, tak powinno to wyglądać
  • Odpowiedz
@cyrkoburdel: Za późno. Wśród 20-latków to masz 20-krotnie większą szansę wyłożyć kopyta na czymś innym, bo w tej grupie wiekowej koronawirus odpowiada tylko za 5% zgonów. Reszta zgonów czyli 95% są z innej przyczyny.
  • Odpowiedz