Wpis z mikrobloga

@ksiak no właśnie w ten sposób kombinuję. Chcę postawić maszt pod wiatrak w bryle domu który będę budował. Nie do końca tylko rozumiem czy jakieś przepisy o odległości od krawędzi działki mnie obowiązują. Czy jeżeli działa ma np 10 m szerokości i max wysokość dachu to 12m to czy mogę zrobić maszt + wiatrak na 15m albo na 20m wysokości?
@zibizz1: czy ja wiem, teoretyzujac - generator 2kw i falownik z osprzetem wychodzi okolo 17tysi. liczac 10% (minimalna szacowana produkcje) mamy 3200kWh. ja rocznie zuzywam 2500kWh. i mam prad czasem w dzien, czasem w nocy, czasem zima, czasem latem. czemu to sie nie oplaca? zastanawiam sie tylko nad tym, ze im wieksza predkosc wiatru tym wieksza sprawnosc. a zazwyczaj jednak mocno nie wieje :D

@kubapolice: patrzylem tez na ten halas,
@subiel: ja sie bardzo interesowalem, bo mama mojego przyjaciela z dziecinstwa ma i chwali, ale to praktycznie nie ma zadnego sensu nawet jezeli mieszkasz w pierwszej strefie wiatrowej (nad morzem).
W polsce po prostu nie wieje. Jest o tym kilka materialow na yt.

Co do mamy mojego przyjaciela to caly myk polega na tym, ze ma domek na grani... i jak wiatr nie #!$%@? z jednej strony gory to z drugiej.
@subiel: Bo instalacja 3kWp foto jest tańsza a też pokryje zapotrzebowanie. Z foto łatwo policzyć ile będzie energii z wiatrem gorzej trafić, może będzie 10% a może 5% a może 15%