Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorszego w weselach? Koperty. Mam w tym roku dwa zaproszenia na jesień więc zrobiłem mały research ile "powinno" się dać w kopercie od osoby i jak usłyszałem to mi włosy dęba stanęły. 400-600 zł xD Razem z dojazdem musiałbym bulić 1k - podziękowałem, za taką kasę zrobię sobie super tygodniowy urlop.

Rozumiem dać powiedzmy 50zł z grzeczności ale te kwoty to grube przegięcie. I kisnę bekę z tych roszczeniowych oczekiwań pary młodej że każdy gość powinien zapłacić im za zaszczyt uczestnictwa w ICH imprezie. Nie dość że jadę czasem kilkaset kilometrów, poświęcam swój czas żeby im było miło, że mają tyle gości to ci jeszcze ode mnie oczekują zapłaty za uczestnictwo, bo tym de facto jest koperta.
I to nie moja wina że organizujecie sobie takie drogie wesela - mój kumpel zamiast wesela zorganizował imprezę w wynajętej sali i w sumie za całe wesele wyszło mu 6k. Poczęstunek dla gośći - gulasz sam ugotował. Każdy przyniósł jakąś flaszkę i wszyscy się świetnie bawili do białego rana.

Ale oczywiście wy musicie zabulić za fotografa 10k, za florystkę 6k, zrobić jakieś kosmiczne oświetlenie za 15k i oczywiście orkiestra na żywo i wodzirej. Najlepiej jeszcze zatrudnić jakieś animatorki chociaż #!$%@? wie co to jest i po co, forobudki i wynająć limuznę żeby się pokazać xD I to wszystko w pięknym zameczku no bo co goście powiedzą jak wynajmiemy zwykłą stołówkę. A potem oczekujecie od tych gości, że oni za to zapłacą kiedy tak naprawdę każdy oprócz was ma w dupie czy w jakąś ścianę są wetknięte kwiatki albo czy muzyka leci z laptopa. I są to koszta WASZE a nie gości.

Jak ja organizuję imprezę urodzinową w pubie albo domówkę to jakoś nie oczekuję że gości że mi za wszystko zapłacą.

#takaprawda #wesele #polska #impreza #florystyka #wpolscejakwlesie #chlewobsranygownem #programista15k #p0lka
S.....b - Wiecie co jest najgorszego w weselach? Koperty. Mam w tym roku dwa zaprosze...

źródło: comment_1632743642P1wERllM46Q6Y3Wkkzb37K.jpg

Pobierz
  • 155
@ZastepcaPomocnika: byłem miesiąc temu na weselu i jak z ciekawosci zobaczyłem ile sobie w knajpie życzą od osoby to zdębiałem, 350 PLN za obiad + dwa dania ciepłe i zimna płyta, alkohol i ciasta oczywiscie nie są wliczone. No chyba kogoś #!$%@?ło. Ja 8 lat temu płaciłem po 130 PLN za restauracje w podobnym standardzie. Dobrze że przynajmniej musztarda podobno potaniała.

Inflacje wymyśliliście wy, dziennikarze TVNu xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Scaab: dobra to podejdźmy do tego inaczej. Byłeś kiedyś na imprezie z okazji andrzejek, halloween czy inne takie imprezy organizowane w lokalach? Ja byłem. Taka impreza to koszt 150-300zl od pary. Sylwester też ma hardocorowe stawki. Ja tak traktuje wesela, jako imprezę z dobrym jedzeniem i alkoholem. Teraz sobie wyobraź że para daje od 350-500zl za talerzyk. Jak dasz 500zl to nikt się nie obrazi. Podejrzewam że nawet jak dasz 300zl
@MirkobIog: Alkohol plus ciasta (ktore tak na marginesie zawsze w 70% ida do kosza bo nikt do wodki nie bedzie slodkiego jadl) i masz dobre 450zl za glowe, no fajnie fajnie. Jeszcze nasza #!$%@? mentalnosc zawsze nakazuje rodzinny wyscig o to kto mial lepsze wesele zeby te babcie i ciotki mialy o czym pogadac przez tydzien. Bylem raz na weselu w gorach (nikt w mojej rodzinie nie pochodzi z gor) slub
W sumie to ja jestem przeciwnikiem takich wesel na pokaz. Ale każdy ma swój gust. Wg mnie koperty powinni dawać Ci którzy czują ze muszą, dwa wesele często jest po to żeby para młoda czuła ze wszyscy się na nich patrzą, żeby ego uroslo... Dla mnie to sposób na wywalanie pieniędzy w błoto. O wiele bardziej wolę pojechać za granicę tam wziąść ślub w obecności świadków i spędzić sobie 2 miodowe tyg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Scaab: Płynie przeszedłeś z "wypada" do roszczeniowych oczekiwań i wymagań.
Wypada, byłoby miło, ale nie trzeba, nie ma przymusu. Jeśli nie masz, albo nie chcesz to nie dajesz. Jeśli z własnej woli zdecydujesz się dołożyć w ramach prezentu+ podziękowania za uroczystość to to zrobisz, a jeśli uznasz że nie chcesz się dokładać, ale też nie chcesz im przysparzać kosztów to mówisz że nie idziesz. Jeśli jednak nie chcesz się dokładać, chcesz
@Scaab:
Po pierwsze to para młoda nic ci nie mówiła ani nie sugerowała a zesrałeś się jakby ci excela z wymaganiami dali xD
A po drugie, wesela tak ewaluowały, że obecnie są to naprawdę dobrze zorganizowane i profesjonalne imprezy. Przyjęło się, że goście dają te ok 500 zł na dzień dzisiejszy w kopertę, żeby tym młodym chociaż częściowo koszt zwrócił, bo takie wesele na ok 100 osób minimum te 45k pochłonie.
Podlaski_warmianin - @Scaab:
Po pierwsze to para młoda nic ci nie mówiła ani nie sug...

źródło: comment_16327499051WRFhvkVEheGyurlJvrPCw.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Scaab:

Najlepiej jeszcze zatrudnić jakieś animatorki chociaż #!$%@? wie co to jest i po co


Uwaga, odpowiadam. Animatorki są po to żeby jak przyjadą jacyś goście ze smarkiem, to żeby zamiast ciągle za nim biegać mogli się pobawić, żeby bomble nie kręciły się po parkiecie i nie #!$%@?, no i na samym końcu żeby same kaszojady miały rozrywke.

Koszt na Śląsku 600-1200 zł