Wpis z mikrobloga

Czy wyjaśni mi ktoś jak działają te bilety kupowane w tramwaju/autobusie we Wrocławiu? Wybieram, przykładam kartę i wyskakuje błąd - czy to przez to, że płacę telefonem? Poza tym przy kontroli skąd kanar wie, że kupiłem bilet skoro nic się nie drukuje? XD #wroclaw
  • 15
@3C273: jak korzystam z komunikacji miejskiej, to zawsze płacę telefonem. Niestety, system jest zwalony i faktycznie bywało tak, że mi blokowało kartę, ale nie było żadnej informacji. Ot, następnym razem chcę gdzieś jechać i się okazuje, że nie mogę zapłacić za bilet... ponieważ kiedyś płatność z jakiegoś powodu nie przeszła. No i oczywiście, nie ureguluje się tego w jakiś cywilizowany sposób, tylko trzeba zasuwać do BOKu. Łatwiej mimo wszystko nosić x
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3C273: coś kojarzę tez zasadę, że jak te czytniki nie działają (a to się zdarza, choc raczej rzadko), to bilet kupujesz u kierowcy i powinieneś mieć wyliczona kwotę. Generalnie każdy scenariusz jest na stronę mpk, no ale z drugiej strony nie chcesz to nie jeździj xd rower miejski jest lepsza opcja jeśli chodzi o poruszanie się po wro