Wpis z mikrobloga

Czesc Mireczki, mam pytanie do specjalistow od wypadkow i uszkodzen auta.
TLDR: Na prywatnym parkingu w hotelu zarysowano mi auto (przedni zderzak i jeden ledowy reflektor do wymiany, mozliwe ze nawet wiecej) i wlasciciel hotelu/parkingu umywa rece bo nie ma tam monitoringu.
Czy jest w ogole jakas mozliwosc wygrania chociaz czesci odszkodowania?

Generalnie z niebieskim zakupilismy na bookingu pobyt w Zakopcu, hotel mial w opisie info ze ma prywatny parking. Po przyjezdzie okazalo sie ze to po prostu wydzielony jakistam kawalek ziemi no ale mieli oznaczenia ze miejsca sa dla gosci hotelu wiec #!$%@?. W srode wyjechalismy i wieczorem wrocilismy, a dzisiaj chcielismy spakowac czesc rzeczy i zonk bo mamy lekko ale wyraznie wyrwany przod auta. Powiadomilismy hotel ale ci spisali tylko dane auta i generalnie przyznali ze nie ma monitoringu i #!$%@?, nie wiadomo czy to w ogole wydarzylo sie u nich na parkingu itd.

Poza tym dowiedzialam sie ze to nie jest 'parking prywatny' (jak maja napisane na booking.com), a po prostu miejsce udostepnione gosciom hotelowym. Wygodne w #!$%@?.

Generalnie to rozumiem, ze bez takiego nagraniaz monitoringu szansa na udowodnienie, kto to zrobil jest zerowa, w zwiazku z tym mam w ogole szanse na wywalczenie czegokolwiek gdziekolwiek? Naprawienie wyjdzie ladnych pare kafli. Teoretycznie moglabym isc na ten 'parking', zarysowac wszystkie auta i nikt nie moglby mi nic udowodnic xd

Przepraszam za chaotyczny wpis, ale jestem jeszcze troche roztrzesiona po rozmowie w recepcji. Nawet nie bardzo wiem jak to otagowac bo 99% czasu lurkuje :(
#booking #kolizja #ucieczka #motoryzacja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 18
Moj blad, zalozylam ze maja monitoring na parkingu. Roznica z przykladami podanymi przez Was powyzej jest taka, ze na takich parkingach przy sklepach jest monitoring, ktory moglby pomoc. No coz, moja wina, sory ze w ogole pytalam :(
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@otkurzacz: żaden hotel nie odpowiada za nic pozostawionego przez ciebie na terenie obiektu. czy to jest parking, pokój, recepcja, kibel, cokolwiek. nie miałoby to sensu. prywatny parking onacza jedynie że jest to parking na terenie obiektu, należący do niego. nie musi być ani monitorowany ani mieć wyznaczonych miejsc. nie jest to po prostu parking miejski, that's all.
@otkurzacz 846 KC "Pojazdów mechanicznych i rzeczy w nich pozostawionych oraz żywych zwierząt nie uważa się za rzeczy wniesione. Utrzymujący zarobkowo hotel lub podobny zakład może za nie odpowiadać jako przechowawca, jeżeli została zawarta umowa przechowania."