Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Cześć Mirki i Mirabelki!
Mam takie ściany w mieszkaniu jak ta poniższa (pamiętające czasy prl, kilkukrotnie malowana, bez gładzi etc.) lub niektóre w gorszym stanie.
W związku z tym, żeby najlepiej się prezentowała, to co muszę zrobić i kupić?
1. Ściągnąć luźne warstwy.
2. Zagruntować - jaki dobry grunt?
3. Warstwa tynku (lepiej tynk maszynowy Knauf czy Knauf Lekki? Może coś innego?)
4. Zagruntowanie
5. Warstwa gładzi (Atlas GTE w wiaderkach)
6. Zagruntowanie
7. Warstwa gładzi

Jakie produkty polecicie do tych wszystkich etapów? Jeszcze jakie szpachelki polecicie? Mam do wyboru ogółem sklep Leroy i Castorama. Chciałbym sobie dzisiaj wszystko pokupować, by jutro ruszyć z remontem... Wiem, że z tym tynkiem, to jeszcze powinna iść siatka, ale chyba nie dam rady jej położyć.
Pobierz R__R - #remontujzwykopem
Cześć Mirki i Mirabelki!
Mam takie ściany w mieszkaniu jak...
źródło: comment_1632375951ntsL0mktSnUddmsGsWfGQE.jpg
  • 29
@R__R: 1.zdrap to co da rade 2. zagruntuj ct17 ceresti 3.grunt szczepny/kwarcowy może być atlas cerplast 3.siatka na ściane najlepiej na jakims kleju elastycznym do płytek 4. gta x2 warstwy (bez żadnego gruntowania pomiedzy) 5.szlifowanie /gruntowanie /malowanie P.S w narożniki możesz powklejac tuff tape bedzie ładniej wygladało
@Nethiu: jak dla mnie to płyty betonowe pomalowane. 40 lat temu na pewno żadnych zapraw nie było kładzionych, jedynie jakimś wapnem i farbą malowane.
z płytami ogólnie zasada jest taka że jak przyłożysz do ściany długą łate i nie ma wiekszych dołków i dajesz siatke to na niej podrównasz małe wklęśniecia i ubytki, jak coś wystaje to trzeba to zeszlifować albo odkuć, jak juz naprawde ściana jest pofalowana to wtedy ustawiasz listwy i tynkujesz( siatka niestety musi być bo wyjdzie ci pajeczyna na tynku )
@R__R: Szczerze? Jesli to generalny remont, to bym bral stara szpachelke, wiertare z kolkiem czy cokolwiek jestes w stanie ogarnac i to zdzieral. Troche pecha albo maly blad i wszystko bedzie odlazic potem i zaden grunt na to nie pomoze
@Nethiu: Ja bym poszedł w karton - szybko i nie bedziesz mieć pęknieć (a płyty betonowe ostro pracują)
Alternatywą jest to co Nethiu napisał - ale to tyle roboty że wniesienie płyt przy tym to bajka
(gta to tynk/gładz polimerowa)

ps. nie możesz zapłacić za wniesienie? niech dostawca się martwi
@Nethiu: Z własnego doświadczenia - totalny amator, z minimalną praktyką:
1 pokój - 2x gładz położona ręcznie (jak tam potrafiłem - czyli chwo.. - dotarcie tego zajeło mi wieki
2 pokój - 2x gładz - ale tym razem sobie pożyczyłem żyrafkę - zrobiłem takie dołki - że musiałem 3 warstwę gładzi położyć.
3 pokój - stwierdziłem że pier... lecę w gips karton. :))) w zasadzie to tylko połączenie z sufitem było
@R__R: Weź umyj ścianę mydłem malarskim, później szpachelką zeskrob stara farbę ( purchle, bruzdy) jak wyschnie to unigrunt i kup tynk rotabaun od knaufa i cieniutka wrasta paca. Potem szlifujesz, grunt na nowy tynk i malowanie
@Norskee: taki mam plan. Już niektóre ściany ogarnięte.

@Nethiu: czyli siatkę wklejam na jaki konkretny klej elastyczny? Bo ja tam się nie znam, ale jak robić dobrze to robić dobrze. Jak spartolę to zawołam eksperta, który mocniej spartoli.

@Rafalski45: Dlaczego odpuścić tynkowanie? Nie chciałbym ściany równej w pionie i poziomej, ale to ma dobrze wyglądać. Nie będzie nikt z tego strzelać ani sprawdzał poziomicą.

@tour-azore: Dostawca tego nie
@R__R: btw. 2 tygodnie temu szwagrowi pomagalem wniesc 50 plyt gk na pietro domu waskimi schodami, takimi typowymi jak na poddasze w domu, bo robi mieszkanie nad rodzicami

plyty te wieksze 260 oczywiscie. Wyrobilimy sie w godzine - ponizej minuty na plyte. Wiecej zapewne sie naryjesz szpachlowaniem tego i ewentualnym tynkowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak masz krzywo to i tak bedziesz ze 4 razy jak nic
@R__R: bo tu tynkowanie nie ma sensu, jedź wg planu który ci zapodał @Nethiu: ten ct 17 jest ok, lub unigrunt atlasa, co do gruntu szczepnego to polecałbym raczej tynkolit, ma drobniejszy piasek, siatkę jeżeli już chcesz wklejać po całości to na gips szpachlowy, polecam nida start od sinata. Reszta może być, ewentualnie flizelina zamiast tuftappe to wyostrzenia narożników od strony ścian. Ale opcja z papierówką też spoko