Wpis z mikrobloga

Czołem mirki, od dłuższego czasu chodzi mi po głowie założenie działaności polegającej na usługach mycia paneli fotowoltaicznych, zrobiło się tego sporo w mojej okolicy, jak i widzę ze na terenach wiejskich zanieczyszczenie jest dosyć spore i nie pomaga nawet deszcz, pytałem tez okolicznych ludzi i zdania podzielone, jedni myją w własnym zakresie bo musza (tyle brudu ze spada jakość, kurz i zanieczyszczenia z obór) inni mówią ze nje trzeba.

Chciałbym wiedzieć jakie jest wasze zdanie na ten temat? Myślicie ze przyjemnie się tego typu usługa?
Trochę musiałbym zainwestować w sprzęt i chcialbym się upewnić czy warto. #kiciochpyta #pytanie #biznes #wlasnafirma
#fotowoltaika
  • 12
@Kubosinho będziesz mył te panele i zaraz jeden z drugim Janusz będzie chciał Cię obrobić i będą mówić, że im panel zepsules, więc musisz kupić nowy i zapłacić za wymianę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czyszczenie kostki, czy elewacji jest znacznie lepszym i bezpieczniejszym pomysłem
@fegwegw: chciałem tą działalność potraktować jako dodatkowy dochód do tego czym zajmuje się teraz, jest możliwość na dofinansowanie do potrzebnego sprzętu wiec za niego raczej nie poniósłbym kosztów, jedynie musiałbym utrzymać działalność przez rok
@Kubosinho: ale tutaj wysyp płaskoziemców, producenci paneli zalecają mycie, to jest fakt.
Brudzą się bo są na zewnątrz, to jest fakt.
Czy trzeba myć w obawie przed utratą skuteczności - nie wiem.
Czy uszkodzisz profesjonalną myją - ni #!$%@?, a nawet jak ... to ubezpieczysz działalność i masz z czapy wszystko.
Są firmy, które się tym zajmują, więc raczej popyt jest.
@Kubosinho: Przyjmie się serio, sporo osób posiadających panele jest bardzo majętna i sami myć nie będą, druga rzecz firmy zakładające/ sprzedające panele wprowadzają już taką usługę ( wiedzą że eldorado się kończy na zakładanie i próbują się ratować), wiec jak serio myślisz o tym to musisz się ruszyć, powodzenia! Zawołaj za jakiś czas i się pochwal