Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki programistyczne, proszę o poradę. Studiuję infę zaocznie, właśnie zaczynam drugi rok i zastanawiam się, czy tego nie rzucić. Męczą mnie te studia masą zapychaczy, a te ciekawe tematy i tak są przedstawiane tylko po łebkach. Czesne to około 5000 złotych za rok, weekendy zajęte. Myślę, czy nie lepiej będzie zaoszczędzić tę kasę i zamiast wkuwać jakieś głupoty, zacząć się uczyć na poważnie programowania (uczę się pythona aktualnie, ale póki co podstawy hobbystycznie). Czy bez studiów, po samym ogólniaku da radę znaleźć pracę w branży? Czy hr nie odrzuca takich cv na starcie? Mam mętlik w głowie, bo niby żal straconego roku, ale czuję, że lepiej poświęcić ten czas na naukę praktycznego programowania.
#programowanie #naukaprogramowania #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6149e529fc6ad0000a56e549
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 42
  • Odpowiedz
bekazwykopu: > ale jesteś śmieciem xDDDDDDDDDD Pewnie jakiś kuc z polibudy czy innego agh, jebiący za 15k i myślący, że to dobre zarobki xDDDDDD

@fegwegw: bardzo merytoryczny komentarz parchu, który w ogóle nie odnosi się do tematu, widać zabolało tak mocno, że musisz bajdurzyć na mój temat aby sobie ulżyć xDDD.

jebiący za 15k


oh tak, przecież to drobne xDDD co za dzban xD

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
bardzo merytoryczny komentarz parchu, który w ogóle nie odnosi się do tematu, widać zabolało tak mocno, że musisz bajdurzyć na mój temat aby sobie ulżyć xDDD.


@AnonimoweMirkoWyznania: sugerowanie, że będę merytorycznie odpisywał zakompleksionemu śmieciowi xDDDDDDD

oh tak, przecież to drobne xDDD co za dzban xD


@AnonimoweMirkoWyznania: w IT tak. Ale w sumie co taki ekspert po WYŻSZEJ UCZELNI Z DYPLOMĘ może wiedzieć. Kys.
  • Odpowiedz
jeśli dla kogoś to bezużyteczny papier to chyba tylko do siebie może mieć pretensje, że jest nic niewartym bałwanem.


@AnonimoweMirkoWyznania: studia to gowno, przydaja sie do tego zeby poznac myslenie hindusa i miec potem znajomosci w branzy, bo kumple ze studiow w wiekszosci tez beda pracowac jako programisci i mozna trafic na spoko ludzi.

Mozna tez sie pokrecic na kolach naukowych, ale i tak w 3 miesiace w pracy nauczysz sie
  • Odpowiedz
@fegwegw: siebie warci jesteście.

Natomiast co do studiów - jak mam do porównania na weryfikacji człowieka po nawet słabej uczelni o profilu IT, lub bootcampera to prawie zawsze człowiek po studiach jest lepszy. Jak 3+ lata tłuczesz temat przez pełen etat to masz przewagę nad człowiekiem, co kilka miesięcy klepał samouczki przez neta. Niemniej jednak, oba typy potrzebują duuużo czasu, by stać się pełnoprawnym programistą.

BTW, 15k PLN netto to bardzo
  • Odpowiedz
BTW, 15k PLN netto to bardzo dużo pieniędzy w IT i zarabiają tyle i w górę tylko seniorzy, bądź specjaliści w określonych technologiach (erp, crm, czy rozwiązaniach określonej branży). Na b2b jest lepiej, ale powodzenia przy karach umownych, jak będzie potrzebny kozioł ofiarny.


@twisterro: nie masz nawet mglistego pojęcia o rynku IT w Polsce.
  • Odpowiedz
@fegwegw: powiedział random w necie, piszący farmazony xDDD

Polska w większości sprzedaje usługi za granicę, więc siłą rzeczy nie będzie nikt tu zarabiał, poza wyjątkowymi sytuacjami, więcej niż na zachodzie. Masz glassdoora na javę w Rajchu:
https://www.glassdoor.com/Salaries/germany-java-developer-salary-SRCH_IL.0,7_IN96_KO8,22.htm

Średnia to 57k euro rocznie. Czyli 263k PLN. Czyli raptem 21k BRUTTO miesięcznie. A Ty mi chcesz wmówić, że magicznie programiści polscy zarabiają tyle co ich koledzy na zachodzie, a 15k to śmieszne pieniądze.
  • Odpowiedz
Jak wspomniałem, można zarabiać więcej, ale nie każdy może i nie w każdej technologii jest to łatwo wykonalne.


@twisterro: a czy ja, #!$%@?, napisałem, że każdy? Tacy ludzie jak ty, czy ten anon nie będą, będą robić za te WIELKIE PINIĄDZE 15k, i bardzo dobrze, bo nie będą obciążeniem dla budżetu firmy.

O takich ludziach właśnie pisałem - mają DYPLOMY, roboty szukają w ogłoszeniach na LN (xD), i myślą, że dostając
  • Odpowiedz
@fegwegw: o co kolego sapiesz? Przecież napisałem wcześniej, że WIĘKSZOŚĆ w IT robi za tyle ile robi, a w stosunku do większości 15k na rękę to są bardzo dobre pieniądze. Dyplom nie ma tu nic do rzeczy, ale na palcach jednej ręki mogę wyliczyć ludzi bez backgroundu technicznego, którzy zarabiają kokosy. To nie jest tak, że człowiek się nauczy być ninja devem programując w domu. To lata pracy, trudne projekty i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Szkoda rzucać teraz. Ja zaczęłam głównie po to aby nie stracić motywacji i nie rzucić tego #!$%@? po 3 tygodniach xD tylko, że ja studiowałam dziennie i na 3cim roku znalazłam pracke. Pamiętaj, że poza samą nauką łapiesz też kontakty, a im więcej znajomych z branży tym lepiej. Tak jak piszą pozostali, studiuj i szukaj pierwszej pracki. Powodzenia :D
  • Odpowiedz
@fegwegw: chodzi o to, by odczarować rynek IT. Dobrze, że napisałeś, że dla zwykłego mid/seniora -> bo takich jest większość. Potem przychodzi jeden z drugim zielonka i rzucają stawkami, jakby coś umieli - a do 15k netto dzieli ich przynajmniej 3 lata zapierdzielu.
  • Odpowiedz
Ale w sumie co taki ekspert po WYŻSZEJ UCZELNI Z DYPLOMĘ może wiedzieć. Kys.


Ale biją od ciebie kompleksy.

nie masz nawet mglistego pojęcia o rynku IT w Polsce.


@fegwegw: Gościu kreujesz się na wielkiego znawcę a ani jednego konkretu nie podałeś.

Owszem 50kpln można w IT w Polsce zarobić ale w paru wąskich specjalizacjach typu HFT, gdzie właśnie ten dyplom doktora z infy się przydaje bo to nie jest typowe
  • Odpowiedz