Wpis z mikrobloga

Po co ludzie stoją w kolejce do samolotu skoro wszyscy mają swoje miejsca xDD?


@zakuosw: https://www.fly4free.pl/tanie-linie-zabiora-ci-bagaz-podreczny-i-wsadza-do-luku-to-moze-byc-bardzo-niebezpieczne-co-na-to-eksperci/

Miałem raz taką sytuacją (na jakieś 25 lotów w ostatnich 10 latach), wchodziłem na końcu, zabrali mi bagaż podręczny do luku bagażowego, przez co po wylądowaniu musiałem trochę poczekać, aż bagaż trafi na linię (rejestrowanego nie miałem).
@spitalaj: Wiem, ja lubie ludzi z kolejki. Tak na serio to sobie tłumacze, że oni są zestresowani lotem, wolą już usiąść i sie nie bać że bez nich odleci - ludzka rzecz. Ja z kolei minimalizuje czas w samolocie bo nie lubie tam siedzieć.

@Pete1: Zdarza się. Tak samo jak mi się zdarzyło że musiałem dawać poręczny na koniec samolotu, ale to uczciwa cena za pół godziny mniej spędzone w
PM u mnie w poprzednim korpo regularnie latał do Danii na popularnej linii. Jak się zdarzał overbooking to się pierwszy zgłaszał. Na czas oczekiwania na olejny samolot lądował w VIP roomie z wiskaczem za darmo a na następnym locie zwykle mu podwyższano klasę (nie zawsze się dało).


@Fearaneruial: Mówisz że koleś specjalnie zgłaszał się do spóźnienia na delegację w zamian za wstęp do saloniku który jest darmowy jak się ma kartę
dostałem 250 euro + kanapka i kawa + bilet na lot za 3 godziny


@aukolb: a no to wtedy ok. Myślałem, że nic nie płacą za takie coś i nie dają ci biletu nowego za pare godzin. Wtedy to by było na maxa poj*bane xD
@majkkali: nie no, wszystko jest prawnie uregulowane. Jak masz dłuższy lot to nawet 600 euro dają, a jak następny lot jest na drugi dzień to hotel i transport ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zakuosw w idealnym dla Ciebie świecie jak to wyglada? Otwieraja sie bramki i wszyscy siedza i podchodza pojedynczo? Po 2-5 osob? Czy jak?
Otwiwraja sie bramki to ludzie stoja juz w gotowosci, zeby calosc rozladowala sie sprawnie, a nie trwalo to 2 godziny. Zreszta czesto ludzie siedza dlugo w oczekiwaniu na samolot, potem kolejne godziny w samolocie, wiec jedyna okazja do rozprostowania kopyt to tuptanie po lotnisku, albo ustawienie sie w kolejce
w idealnym dla Ciebie świecie jak to wyglada? Otwieraja sie bramki i wszyscy siedza i podchodza pojedynczo? Po 2-5 osob? Czy jak?


@szuwarek-mini: np. tak jak w lotach transatlantyckich, wołają po kolei rzędami żeby szybciej boarding poszedł, a nie ciągłe korki.
Poza tym teraz przez covid ogólnie proszą żeby wchodzić do samolotu zgodnie z miejscami w samolocie zaczynając od tyłu.
Nie, nie słyszał. Co ty myślisz, że oni nie mają systemów, które im pokazują, że już dany lot jest full zabukowany i sobie dalej pozwalają ludziom bukować? Przecież to by było bez sensu. I co potem kogoś by mieli wyprosić z samolotu? XDDD przecież to brzmi absurdalnie. Pozew za takie coś by poszedł na kilkadzesiąt tysięcy zł minimum podejrzewam.


@majkkali: Nie ma lennego na końcu i nie wiem jak to potraktować
@mcnight95: jak masz kilka rzędów dalej, szczególnie z tylu to wychodzisz ostatni z samolotu. Niektórych, aż #!$%@?, jak nie mogą szybko wyjść z puszki + przy dłuższych lotach niewygodne jest chodzenie przez pół samolotu, żeby wyciągnąć sobie coś z podręcznego.
Tak jak mówiłem, kilka razy mi się zdarzyło, więc wiem jaki może być powód, że ludzie stoją.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
też tego nie pojmuje, często tez podjeżdża autrobus więc wchodząc jako ostatni do autobusu wysiadasz pierwszy i jestes pierwszy w samolocie xD

@Volter: nie zawsze, czasami otwierają się drzwi z drugiej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zakuosw: Szczerze nie wiem, ale z doświadczenia po prostu na lotnisku się mi zawsze nudzi strasznie (jak masz toboły jak wielbłąd, musisz się przemieszczać co 5 minut bo bramki, kontrola bez. itp to nawet nie chce się wyjąć książki) więc jak masz okazję coś zrobić, nawet postać to staniesz w tej kolejce.
@zakuosw też zawsze kisnę z tego. Jedyny argument jest chyba taki, że boją się, że im się bagaż nie zmieści dokładnie nad ich głowami, a strach, że trzeba go będzie umieścić metr z przodu albo z tyłu swojego rzędu jest paraliżujący.