Wpis z mikrobloga

Jeśli chodzi o pracę w tym miejscu to spieszę z pomocą dla zainteresowanych. Może tu nie usuną mi całego wpisu tak jak to robią na gowork.

W wojewódzkim mieście naprawdę sporo można wyhaczyc zamówień ale i tak przychód dzienny to około 100-140zl a jeszcze trzeba odjąć paliwo. Niby płacą za dojazd do klienta ale bardzo często jest tak, że sam dojazd do sklepu to np 7-9km i potem rzeczywiście do klienta jest np 3,5km i potem do następnego sklepu 11km xD. Można nie przyjmować takich zleceń ale to jest brane do twoich osobistych statystyk i masz mniejszą efektywność. Kiedy przychodzi zamówienie do przyjęcia jest podany adres sklepu, adres dostawy i ilość sztuk produktów ale nie ma podanej wagi i oczywiście adres nie jest pełny więc nie można sobie sprawdzić czy jest to kamienica 5 piętro. Nie widać też wagi produktów więc możesz wnosić księżniczkom na to 5 piętro kilka zgrzewek wody + pełne torby zakupowe. A ta przyjemność obrywania kolan i kręgosłupa za zawrotne 15 zł- 19zl. Przy czym kwota płatności za zamówienie zawiera:
Czas pracy: podajesz że jesteś dyspozycyjny np 8-9 to już musisz siedzieć na aplikacji poprzedniego dnia o 20 żeby przyjąć zamówienie. Godzina dostarczenia zamówienia też jest np 8-9 więc w sklepie musisz się pojawić 7:30. Potem przebijasz się przez zakorkowane miasto i docierasz przed 9 do klienta. Wtaszczasz te zakupy na 5 piętro. Zarobek 16zl. 16zl - 1,89(ok tyle wychodzi mi za gaz za odległość 3,5km) = 14,11. Czas pracy 1,5h za 14zl od którego jeszcze odejmą Ci podatek i składke zus. Finalnie może z 12zl zostanie. Jeśli jest się studentem to i tak ta stawka jest tragiczna
Feedback odnośnie zamówień: nie da się w żaden sposób oznaczyć przyjętego/zakończonego zamówienia, że np właśnie było tragicznie ciężkie albo że dojazd do klienta przez remonty nie zmieścił się w odległości 3km tylko np 4,5. Ogółem nawet jeśli macie dobra organizacje i same zakupy nie trwają długo to jest wiele innych czynników, które wpływają na opóźnienia ( korki, remonty, kolejki do kasy) więc nawet jeśli zaplanujesz sobie przerwę i między godzinami dyspozycyjności zostawi się godzinę przerwy to i tak sikasz w siedzenie w samochodzie albo w sklepowej toalecie ( jeśli taka jest) jesz prowadząc samochód itd. Bo i tak jesteś spóźniony 30 minut więc jeśli wykorzystasz tą wolna godzinę to każde kolejne zamówienie będzie opóźnione jeszcze bardziej. No ale jeśli chodzi o feedback to można odrzucić zamówienie przed przyjęciem ( gdzie nie widać ile np trzeba będzie dźwigać) w powodach jest opcja " zamówienie za ciężkie" xD. Także nie polecam pracy chyba że masz 18-19 lat, dostałeś/as auto od rodziców i razem z ziomkiem będziecie robić te zamówienia. To wtedy się opłaca bo i wniesiecie ciężary razem na to 5 piętro i szybciej zakupy zrobicie więc na fajki, piwo, kino i paliwo zarobicie. Ale tak jak pisałam nie są to jakieś ogromne kwoty. 14 zamówień to między 200-300zl.
Może trochę się zesrałam ale naprawdę nie spodziewałam się tak niewdzięcznej pracy. Lepiej dowozić pizze w pizzerii.
#szopi #everli
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Snowflake11:
Jezeli chodzi o sprostowanie to limit wagowy jest 75kg na dostawe co i tak moze dawac 7 zgrzewek wody i siatke zakupow na 4 pietro do wniesienia czasem za 18 zlotych minus paliwo.
Ogolnie praca na styku oplacalnosci. Srednio paliwo 3-5 zlotych na przejazdy czas zakupow roznie od 20 minut do godziny plus czas dojazdu. Matematyke zostawiam wam ( ) Zarobek zakupowy od 15 do
friendzone - @Snowflake11:
Jezeli chodzi o sprostowanie to limit wagowy jest 75kg na ...

źródło: comment_163250957397EVMxkf6wshhyUjyGtlCr.jpg

Pobierz