Wpis z mikrobloga

#komputery #siecikomputerowe #wifi #cisco#cisco

Mireczki, mam gniazdko RJ45 z dwoma wtykami. Czy do każdego wtyku musi być osobny kabel czy mogę rozdzielić sygnał z jednego kabla na dwa gniazdka i do każdego z nich wpiąć inny komputer?

Do gniazdka biegnie kabel z routera w domu, gniazdko jest w innym budynku. Czy może muszę kabel z routera wpiąć w jedno gniazdko (drugie nieczynne) i dopiero z gniazdka rozdzielać? A może mogę z jednego gniazdka rozdzielać, a z drugiego wpiąć się w AP co nadaje wifi?
  • 10
Czy do każdego wtyku musi być osobny kabel


@Wyrelworelowany: osobny kabel

l czy mogę rozdzielić sygnał z jednego kabla na dwa gniazdka i do każdego z nich wpiąć inny komputer?


@Wyrelworelowany: możesz jak użyjesz switcha ale jego w puszce od gniazdka nie zmieścisz więc możesz pcoiągnąć jeden kabel do gniazdka i na biurku rzucić małego switcha który będzie połączenie rozdzielał na więcej komputerów
@Wyrelworelowany: Nie możesz rozdzielić jednego kabla na dwa gniazda jeśli z routera wychodzisz jednym gniazdem. Do rozdzielania to są switche.
Możesz ew. jeden kabel podzielić po 4 żyły, zarobić od strony routera 2x RJ45 (4 żyły każdy wtyk) i potem w gniazdku zarobić tak samo. Tylko wtedy maksymalnie poleci fast ethernet, a nie gigabit.
@d1sconn3cted: to prawda, to była jakaś firma że do położenia kolejnego kabla trzeba było sporo poprzestawiać w budynku, na jednej czwórce śmigała sieć do serwera z internetem a na drugiej lokalna z jakąś drukarką zamówień czy coś takiego na magazyn
@Ratriczek: nie pamiętam jak to było ale chodziło ściśle o komunikację między jednym urządzeniem a drugim od dostawcy rozwiązania, zresztą to nie była moja rzecz ja tam byłem na zlecenie przygotowania kabla sieciowego z miejsca a do miejsca b, że nowy kabel wyceniłem za drogo dla właściciela firmy, a sieć znałem to zaproponowałem takie rozwiązanie zestawienie 100mbps na istniejących. Dostawca klepnął, właściel też. Z reklamacja nie dzwonili od kilku lat to