Wpis z mikrobloga

@EmANDeM dzwon do notariusza wcześniej i poda Ci stawkę przed wizytą. Ja płaciłem coś 150-200 PLN.
Na pierwszym mieszkaniu właściciele zwrócili mi całość.
Na obecnym podzieliliśmy ten koszt na pół.
Pamiętaj, że to jest wymóg właściciela żebyś to podpisał więc możesz zawsze zwrócić się do niego żeby przynajmniej częściowo poniósł koszty.
  • Odpowiedz
@kisuarf: Wiesz co, to ja jestem w roli wynajmującego i próbuje się zorientować bo mam wrażenie, że notariuszy to ogółem lekko #!$%@?ło w mojej okolicy xD jedna notariusz mi powiedziała 400zł, ale termin na za półtorej miesiąca, druga mi powiedziala na za 2.5tyg, ale 500-600zł (ʘʘ) (tak, za samo przeprowadzenie egzekucji), a trzeci mi powiedział 450 i termin jeszcze w tym tygodniu, ale to juz dojazd 30km.
  • Odpowiedz
@EmANDeM generalnie to najemca ma Ci dostarczyć przed podpisaniem umowy. Więc wybór notariusza też możesz na niego zrzucić. Jak sobie znajdziesz tańszego to zawsze plus dla Ciebie.
Jak miałem akurat dobre kontakty z wynajmującymi, ale takie rzeczy lepiej zawsze ogarnąć wcześniej i potem umawiacie się np na 01.10 na wprowadzenie się z kompletem dokumentów i podpisanie umowy.
Jak przy wszystkich innych tematach, im więcej sobie przygotujesz i załatwisz wcześniej tym spokojniej przy
  • Odpowiedz
@Torrent5 nie musisz tam być. Jako wynajmujący potrzebujesz tylko notarialnego potwierdzenia, że w razie eksmisji najemca zobowiązuje się do tego, że ma lokal do którego może się udać.
  • Odpowiedz
@Torrent5 nie jestem prawnikiem, ale mniej więcej dokładnie o to chodzi. Przynajmniej w moim przypadku tak to wyglądało i to zawsze wystarczyło wynajmującym
  • Odpowiedz
@EmANDeM maksymalna stawka za sporządzenie aktu notarialnego obejmującego oświadczenie o poddaniu się egzekucji do umowy najmu okazjonalnego wynosi 280 zł netto (1/10 minimalnego wynagrodzenia za pracę) + podatek VAT. Jest to oczywiście stawka maksymalna. Notariusz ma prawo pobrać niższe wynagrodzenie. Do tego dochodzi taksa za minimum jeden wypis czyli zapewne od 7,38 do 14,76 brutto za jeden wypis.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@majk2137 o to warto wiedzieć! U mnie jedna notariusz krzyknęła mi 600zl (tak - za samo sporządzenie aktu). Reszta trzyma się 450zl. W promieniu 30km udało mi się znaleźć 1 notariusza który mi powiedział za całość tyle co Ty, a kontaktowałem się z 7.
  • Odpowiedz