Wpis z mikrobloga

Planuję założyć klimatyzację w nowym mieszkaniu - stan deweloperski.
Multisplit, 4 jednostki wewnętrzne, 1 agregat.

Zależy mi na bezawaryjności, cichej pracy, połączeniu Wi-Fi, funkcji oczyszczania powietrza (o ile faktycznie to coś daje).
Monter wstępnie polecił model Haier Flexis Plus White Matt (3x 2.5kW, 1x 3.5kW + agregat 8.8kW). Zrobiłem wstępny research i wygląda, że jest on godny rozważenia.

Ktoś z Was miał do czynienia z tym modelem? A może jesteście w stanie polecić coś lepszego w podobnej cenie?

Załączam rzut mieszkania, na zielono planowane punkty instalacji jednostek wewn., na różowo agregat.

#klimatyzacja #remontujzwykopem
Vaterial - Planuję założyć klimatyzację w nowym mieszkaniu - stan deweloperski.
Mult...

źródło: comment_1632081630xkJDQMkOps9F6Grvb7pbMh.jpg

Pobierz
  • 2
@Vaterial: dobrze to wygląda, jednostki wewnętrzne są bardzo ciche. Może trudno w to uwierzyć ale 1kW klima w korytarzu, zbija mi temperaturę na 80m2 do 22-23 (w pokojach 24-25) gdy na zewnątrz było 32 w cieniu. Może dlatego że dom jest z grubych murów, ma strop betonowy i dobrze ocieplony. Na moje oko to jedna wewnętrzna w salonie (3,5kW zewnętrzna) zrobiłaby robotę.
@Vaterial: podaj cenę, bo jak ktoś ma zaproponować coś "w podobnej cenie" to musi wiedzieć jakiej .... może zaproponowali Ci cenę jak za mitubishi....
Wg. mnie w sypialni i salonie źle umieszczone jednostki;
W salonie powiesiłbym nad wejściem tarasowym
W sypialni - 4 - na ścianie między 4 a 5 na wysokości nóg albo nad głowami
Ale to tak okiem laika.