Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.
Mam pewien problem. Jakiś czas temu dostałem na urodziny Ledgera Nano S, aktywowałem go, wygenerowałem seed i przelałem tam trochę BTC. Problem polega na tym, że zrobiłem to na komputerze z windows 10 który jest ogólnie dostępny, używa go moja dziewczyna i jak ktoś znajomy do nas przychodził z dziećmi, to czasami dzieciaki na nim siadały i grały w jakieś gierki na steam etc., znajomi sprawdzali pocztę itd. Przed podłączeniem Ledgera nie skanowałem komputera żadnymi programami do wykrywania złośliwego oprogramowania ani nie sprawdzałem czy są odpalone jakieś dodatkowe aplikacje w tle. Głupio się przyznać, ale podczas konfigurtacji urządzenia nawet o tym nie pomyślałem, dopiero kolega mnie uświadomił jaką głupotę zrobiłem.

I teraz pytanie - czy mogę na ledgerze wygenerować nowy seed? Zależy mi na tym, żeby uzyskać dostęp do obecnego konta na innym portfelu (ponoć się da), jednocześnie postawić całe urządzenie na nowo z nowym seedem, a potem przelać BTC ze starego konta na nowe. Nowego ledgera będę stawiał na czystym laptopie z linuxem tails.

Mam się czego obawiać czy może przesadzam? Tego ledgera planuję traktować jako konto oszczędnościowe na długie lata, więc głupio by było gdyby mi ktoś za jakiś czas konto wyczyścił.

Pozdrawiam
#kryptowaluty
#ledger
  • 3
@K1LoF_123: potrzebna ci aplikacja mycelium wallet, wpisz tam seeda z trezora i będziesz miał dostęp do BTC potem resetuj ledgera. Pamiętaj żeby się nie naciąć na lewe "ledger live". Ogólnie to komp może być zawirusowany, nic się z tymi BTC na ledgerze nie stanie o ile nie ma na kompie lewej apki "ledger live"

@red_button: jak skorzysta z electrum to mu wyskoczą tylko adresy segwit zaczynające się od bc1 a