Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Mój samochód długo nie był używany, stał pod blokiem. Ostatni raz jak go zamykałem to zazbroiłem autoalarm (autoalarm Presige). Dzisiaj chcę otworzyć samochód z kluczyka i centralny zamek nie działa (ale dioda na pilocie się świeci)... Czy jak otworzę go z klucza to zacznie mi wyć autoalarm? A jak zacznie wyć to co zrobić żeby go zgasić? Boje się, że będzie mi on wył a ja go nie wyłączę z pilota... Może głupie pytanie, ale nie wiem co zrobić ( _)
#samochody #mechanikasamochodowa #autoalarm
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@verto: U mnie jak padł pilot w fabrycznym alarmie to musiałem otworzyć tylko drzwi kierowcy, a po włożeniu kluczyka do stacyjki tylko raz zatrąbił.
Zdarzyło mi się też, że jednak zaczął normalnie wyć, to wtedy też włożyłem kluczyk do stacyjki i przekręciłem.
Tylko wiem, że mój alarm nie miał odcięcia zapłonu itd.
@verto: Akumulator ci się rozładował do końca? Nie dobrze, ale w takim wypadku alarm nie będzie wył bo nie będzie miał z czego.
Natomiast jeśli akumulator jeszcze ma energię i zacznie wyć alarm to zawsze jest guziczek do odblokowania alarmu manualnie. Każdy właściciel pojazdu wie gdzie taki guziczek jest i w jaki sposób się ten alarm dezaktywuje.
@dos_badass: No właśnie tego się trochę boje, bo samemu to mi to zajmie pewnie z kilka minut, a alarm wyje mi na pół osiedla... :<
@mozzq: @darkdancerr: @Wiskoler_double: Alarm nie jest fabryczny, gdzieś tu znalazłem że jest to aps400mx.
Czy mi się rozładował to ciężko powiedzieć... stał kilka tygodni bez odpalania - podejrzewam, że mogło się tak stać.
Właśnie ja takiego guzika nie mam, a przynajmniej nie wiem
verto - @dosbadass: No właśnie tego się trochę boje, bo samemu to mi to zajmie pewnie...

źródło: comment_1631870160SNH3b5DQD2H8Ol4oRd4hqG.jpg

Pobierz
@verto: Akumulator ci się rozładował do końca? Nie dobrze, ale w takim wypadku alarm nie będzie wył bo nie będzie miał z czego


@Wiskoler_double: ja podobnie rozumowałem, dopóki twojego komenta nie zobaczyłem.
a zapomniałem, że sa różne alarmy, z baterią, niezależnym zasilaniem, i cholera wie co jeszcze. no, i co terasss? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@verto: Kurde, syrena może być gdzieś pod maską.

U mnie guzik do dezaktywacji alarmu jest po stronie kierowcy przy lewej nodze, trzeba tam dobrego nura zrobić, żeby go dojrzeć. Może u ciebie będzie gdzieś w podobnej okolicy.
@dos_badass: @mozzq: No właśnie u mnie jest pod maską, bo znalazłem jakieś zdjęcia stare :D W najgorszym wypadku to przetnę te 3 przewody co wychodzą od syreny xD to chyba musi przestać wyć, co?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dos_badass: @mozzq: @Wiskoler_double: @darkdancerr: Melduje. Otworzyłem z kluczyka i nic nie wyło na szczęście, aku padło całkowicie... Otworzyłem maske i szukałem na tej syrenie jakiegoś miejsca na kluczyk ale nie znalazłem. Teraz ładnuje aku. Jak podłącze aku to syrena bedzie mi wyć (tak jak zawsze) ale to wyłącze już z kluczyka. Dzieki za zainteresowanie i pomoc Mirki :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dos_badass: Chodziło pewnie o awaryjne wyłączenie syreny, gdyby nie chciała przestać wyć po otworzeniu kluczem w drzwiach.
Jak akumulator zacznie działać to już będzie mógł wyłączyć alarm pilotem :-P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@verto: Mi jak padł akumulator to i przy okazji nie mogłem otworzyć drzwi kluczykiem, musiałem wchodzić bagażnikiem xD od środka też nie mogłem ich otworzyć...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dos_badass: @mozzq: chodziło mi o wyłączenie alarmu z pilota, faktycznie napisalem to niezrozumiale :P a z tym kluczykiem to w pierwszym poscie wyslalem zdjecie kluczyka, ktory teoretycznie mial byc do wyłączenia alarmu, ale nie wiem gdzie go sie wsadza... Ale dobra, juz temat ogarniety. Dzieki jeszcze raz!