Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tldr dostalem oferte pracy dla klienta z norwegii, podjac ryzyko?

w tym wpisie opisalem moja sytuacje i to ze chcieli mi zaproponowac mniejsza stawke

po krotce wstep (stawki dotycza klasycznego b2b):
* 21 wiosen na karku
* mam ~2.5 roku doswiadczenia full time
* teraz zarabiam 75 PLN/h, praca zdalna, jak firma znajdzie klienta to bede testowo leadowal w tym projekcie (perspektywa pol roku albo roku)
* dostalem oferte 105 PLN/h dla norweskiego startupu (<10 pracownikow), zdalnie z Polski, bede robil projekt od zera, na poczatku sam a potem jak sie powiekszy zespol to bede leadowal

kilka osob pisalo ze to malo, ale nie jestem pazerny na pieniadze, plus wydaje mi sie ze nie mam jakiejs duzej wiedzy xD

zaczynam tez w tym roku studia dzienne, zmiana pracy utrudni mi ich ukonczenie czy wrecz rozpoczecie, ale to i tak bardziej dla papierka robie takze nie wiem czy mi to potrzebne

z jendej strony teraz w firmie mam lepsze potencjalne warunki na rozwoj, ale z drugiej nie wydaje mi sie zeby je firma wykorzystywala, siedze na legacy projekcie a od ponad pol roku firma nie moze znalezc innego klienta zebym mogl zmienic projekt, niby mowia ze bardzo mi im na mnie zalezy itp ale to chyba kazdy tak mowi? xD

z drugiej strony bedzie to moj pierwszy projekt w ktorym bede w pewnym sensie leadem, nie wiem czy jest cos bardziej rozwijajacego xD ale moge tez trafic na norweskiego janusza xD

zaryzykowac i wziac oferte? co myslicie?

wolam ludzi z poprzedniego wpisu:


#programowanie #norwegia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #614310f1942c94000b1dcc7f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: trudna decyzja, pomyślę i może coś odpiszę konstruktywnego. Jednak już teraz mogę napisać, że dziwną rzecz napisałeś w poprzednim wpisie. Mianowicie - jeśli weźmiemy te Twoje 4 lata doświadczenia - to nie jesteś mid+. Ja mam 7 lat doświadczenia w IT i powiedziałbym, że jestem bardzo doświadczonym midem powoli wchodzącym na seniorką ścieżkę. Widziałem już wystarczająco w IT, że się w cyrku nie śmieje. ( ͡° ͜ʖ ͡
@AnonimoweMirkoWyznania: To troche zmienia postac rzeczy. Mowiles, ze masz 4 lata expa, ale teraz doczytalem, ze 2.5 nie full stack tylko full time. Moj komentarz z poprzedniego wpisu raczej nie odnosil sie do kogos, kto ma 21 lat. A poradzisz sobie sam z tym wszystkim? Projektowales kiedys sam system o podobnej skali? Jesli jestes pewien, ze nie zawalisz, a obecnie pracujesz z legacy, to bym sie zastanowil. Pamietaj, ze na
@AnonimoweMirkoWyznania: > bedzie to moj pierwszy projekt w ktorym bede w pewnym sensie leadem, nie wiem czy jest cos bardziej rozwijajacego xD

Otóż jest - praca wśród innych devów w dużym scrumowym teamie, która pozwoli ci zobaczyć, ile jeszcze rzeczy nie umiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Leadowanie to generalnie najbardziej #!$%@? robota pod kątem rozwoju technicznego, bo w tej roli albo przekonujesz team, żeby robić rzeczy tak