Wpis z mikrobloga

#bankowosc
Jaki polecicie bank, w którym będą wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce za darmo (te zagraniczne również byłoby super ale to nie jest główny cel), a opłaty za prowadzenie konta będą jak najniższe? Czy jest jakieś fajne zestawienie wszystkich ofert dla klientów detalicznych?

Jestem byłym klientem Raiffeisen, a obecny bank BNP Paribas ma klientów za idiotów i myśli, że zapomniałem obietnice ich Zarządu... Najpierw zabrali oprocentowanie konta podstawowego, z którego miałem kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a następnie zabrali darmowe wypłaty z bankomatów i podwyższyli opłaty za konto. Obiecywali, że moja oferta nigdy się nie zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogółem te dwie rzeczy takie jak oprocentowanie i bankomaty, były dla mnie najważniejsze.
  • 4
@R__R: ja używam Bank Millennium i wg mnie warty jest polecenia. Jest tam wygodna apka, darmowe wypłaty z bankomatów i dość proste warunki, aby bank nie pobierał żadnych opłat. Jeśli masz więcej niż 26 lat, to aby nie było opłat, wystarczy w miesiącu zrobić 1 płatność kartą i dostać przelew na co najmniej 1000 zł - nieważne od kogo, nawet od siebie samego z konta w innym banku. Ale jeśli masz
@R__R: dziś kont z wypłatami gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce jest już niewiele, ale jest m.in. wspomniany Millennium, który ma promocję (z premią 250 zł na start): https://bankobranie.blogspot.com/2021/09/jesienna-promocja-konta-360-millennium.html

Stabilną ofertę mają, bo to konto jest już od bodaj 2014 r. i ciągle zasady są takie same (jak pisze przedmówca).

Na koncie oszczędnościowym w Millennium jest 0,5% (do 50 tys. zł, na 2 m-ce; dla nowych środków), więc też szału
@Bankobranie: @Przyczajenie: Dziękuję. Sprawdzę ofertę :)
Ogółem interesuje mnie konto typu ROR, czyli tak jak było w Raiffeisenie - pieniądz normalnie leży na koncie głównym, niezamrożony i procentuje ;) Kwoty małe, ale zawsze to pokryło koszty obsługi karty, czy też starczyło na browarki ;)
@R__R: RORy powszechnie są oprocentowane na... 0%. Akurat Raiff był wyjątkiem. Jakiś procent obecnie można uzyskiwać tylko na kontach oszczędnościowych (czyli odrębnym rachunku) albo na lokatach.