Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Ja rozumiem - nietrafione zmiany, próba bronienia wyniku - jak mówi redaktor Rokuszewski - kamyczek do ogródka OGSa.

Ale próbuję zrozumieć gdzie naprawdę leży problem tej drużyny. O ile jestem cierpliwym kibicem i uważam że Sancho potrzebuje jeszcze więcej czasu, to gość narazie jest cieniem samego siebie. To nie jest wina taktyki, ale jego beznadziejnych decyzji podejmowanych na boisku.

Young Boysom pomogła sztuczna murawa - choć to nie jest dla nas żadne usprawiedliwienie, to trochę okoliczność łagodząca. Nie możemy też eksploatować Greenwooda, Ronaldo czy Bruno po 90 minut w każdym meczu - sezon jest długi i takie mecze będą się zdarzać, a biorąc pod uwagę że mamy za chwilę mecz z nie tak słabym West Hamem ryzyko może opłacić. Wydaje mi się że jednak to Premier League jest dla nas w tym sezonie priorytetem, i tak długo jak jesteśmy na czele tabeli takie mecze jak ze Szwajcarami nie powinny martwić. Ot, wpadka. Życie. Choć gdyby nie wylew Lingarda to jednak bylibyśmy ten punkt do przodu.

Wan Bissaka z drugą czerwoną kartką w karierze, pierwsza jeszcze w barwach CP.

Nie mamy jakiejś wybitnej głębi składu w środku pola i defensywie. Choćby dlatego nie zdobędziemy potrójnej korony przez najbliższe lata.

Ale i tak nie widzę u nas innego trenera niż Solskjaer. Czasy Fergusona już nie wrócą, trzeba się z tym pogodzić, ale taka jego bieda wersja jest lepsza niż sprawdzone już przecież na poziomie europejskim wynalazki jak van Gaal czy Mourinho.

Wyczilujmy, popatrzmy na to ile Milanowi zeszło wyjście z przeciętności, pocieszmy się jak katalońskie szczury w nią odchodzą. A tej drużynie dajmy czas, bo Ronaldo dopiero musi im przypomnieć jak się wygrywa.

#united
  • 14
@fxd_: chciałbym się z Tobą zgodzić, ale nie potrafię. Ja jestem raczej nie team Ole. Dlaczego? Bo jak sam zauważyłeś, nie ma United kadry szerokiej jak City, więc wymagałbym od trenera, aby wyciągał z zawodników maxa. W chwili obecnej OGS tego nie potrafi. Lata lecą, transfery są, a dziura jak była tak jest. Zeszłoroczna LM na jego konto i to zdecydowanie. Seria remisów, gdzie głównie zawinił jego game management. Zero trofeów,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czarny_matt94: ad 1 - jasne, ale mówisz o zeszłym sezonie. W tym jakby nie patrzeć to nasza pierwsza porażka i tak jak mówię uważam to za wypadek przy pracy. City ma szeroką kadrę i trenera którego wszyscy uważają za top, a dostają w ryj od Tottenhamu któremu Crystal Palace aplikuje trójkę. Zgodzisz się ze mną że teraz Solskjaer dostał godne wzmocnienia i dopiero na koniec tego sezonu będzie dobry moment żeby
@fxd_: Owszem, że dopiero pierwsza porażka, ale już mega frajerska. Doliczyć do tego mega fartowne zwycięstwo z Wolves gdzie cisnęli United cały mecz oraz przeciętną grę ze słabiutkim Soton...i wychodzi że z mocniejszymi rywalami może być wesoło :)
Ole nie ma pojęcia o taktyce i potem takie kwiatki wychodzą że w ataku pozycyjnym nie wiedzą co grać, ale gra obronna opiera się na wstawianiu dodatkowych zawodników którzy biegają jak kurczaki bez
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@utede: z mocniejszymi rywalami w lidze jak do tej pory tylko z Liverpoolem i Arsenalem (xD) mamy ujemny bilans. My właśnie mamy problemy z drużynami typu YB a nie z tymi mocnymi. To znaczy że problem leży gdzieś w mentalności piłkarzy a nie w taktyce.

Zresztą... Pierwsze 100 spotkań Kloppa w Liverpoolu i Solskjaera w United wygląda bardzo podobnie w statystykach. Wiec tak źle być nie może, choć jak wiadomo Jürgen
@fxd_: NIe zgodzę się- skoro momentalnie od czerwonej kartki drużyna się cofa coraz głębiej i trener nie reaguje to (a nawet pogarsza zmianami ultra defensywnuymi) to znaczy że tego chce. Z każdą minutą byli coraz głębiej i pod koniec już oczekiwałem że za Pogbę wejdzie jeszcze Bailly i cała drużyna chwyci się za ręce na linii bramkowej i będzie śpiewała "kumbajaaa" byle dotrwać.
PS. Juergen nie miał takiej wolności finansowej i
@utede: @fxd_: Myślę, że @utede ma rację. Zagraliśmy w ten sposób, że nie mieliśmy żadnej szansy na zrobienie czegokolwiek i tylko mogliśmy się modlić, żeby nic nie wpadło. Nie mam na myśli, że powinniśmy atakować w 10, ale jednak zamiast zagęszczać środek pola co mogłoby dać szansę wyjść z kontrą postawiliśmy wszystkich w obronie i widzieliśmy jak to się skończyło, a to tylko YB.

To niby pierwsze spotkanie, ale w
@fxd_: Prawda jest taka, że o ile kadrę mamy naprawdę fajną, która zdecydowanie wygląda na taką, która może coś wygrać, to durne decyzje OGS, które się ciągle powtarzają niszczą cały wizerunek. Jak podejmował głupie decyzje, tak dalej to robi. Wczorajsze zmiany to wg. mnie efekt paniki i bezradności - oni we trzech na tej ławce nie mieli pojęcia co zrobić. Żadnego planu B na wypadek gry w osłabieniu, żadnego pomysłu na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@allocer: @red-bearded: @utede: czyli oficjalne stanowisko wykopowej społeczności brzmi: porażki to wina Solskjaera.

Czytam co piszecie i sam dochodzę do wniosku, że pewnie się mylę usprawiedliwiając trenera. Problem w tym, że ja nie widzę nikogo kto byłby na to wszystko rozwiązaniem. No bo kto?

Liczę na to że Cristiano włoży w tą drużynę inną mentalność. Przez to może Ole zobaczy gdzie robi błędy. Jeśli nie, no to trzeba się
@fxd_: Nie samego OGS. Myślę, że na to składa się wiele czynników, ale jego decyzje przeważają. Nie bronie piłkarzy za odpuszczanie prostych meczów, bo tu też jest sporo pola do poprawki i trzeba się motywować tak samo jak na lepsze zespoły. Jednak za konkretne ustawienia, schematy, taktykę odpowiada trener. Piłkarze w trakcie meczu sami nie wymyślą co mają grać, bo robią coś innego. Wszyscy się raczej zgadzają, że decyzje podejmowane przez
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@allocer: podsumowując - co by nie zmienić to jesteśmy w dupie i jeszcze zaczynamy się w niej urządzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ronaldo stał tak też na Euro2016 - jak ma to przynosić takie skutki jak wtedy, to może nawet siedzieć u Ole na barana. Liczą się wyniki.

A ten bilans faktycznie martwi, tylko musimy sobie zadać pytanie czy ktoś z tego wyciąga wnioski. Wielu uważa że
@fxd_:

A ten bilans faktycznie martwi, tylko musimy sobie zadać pytanie czy ktoś z tego wyciąga wnioski. Wielu uważa że nie - i jeszcze kilka takich wpadek jak wczoraj i też będę się ku temu skłaniał.


Mam mieszane uczucia. Skoro popełniają te same błędy notorycznie, to wygląda na to, że nie wyciągają wniosków tylko usilnie i uparcie idą swoim jednym, wąskim tokiem rozumowania. Nic się nie zmienia, wyniki wciąż takie same,
@allocer: @fxd_:

Jak Nani dostał czerwień w meczu z Realem w 2013 roku to gigachad SAF wprowadził z ławki Rooney'a i nasi w te 30 minut oddali z 10 strzałów. Kocioł pod bramką Realu był niesamowity, a Lopez później był nazywany bohaterem.

Jak AWB dostał czerwień w meczu z YB w 2021 roku to gigaincel Ole wprowadził z ławki Dalota, oraz Varana i nasi w te 60 minut oddali 0