Wpis z mikrobloga

Typowa Platforma jest typowa (rozwiń obrazek).

Lista tchórzy z Platformy Obywatelskiej, którzy nie odważyli się podnieść ręki w sprawie tęczowych rodzin:
Magda Adamowicz,
Jerzy Buzek
Jarosław Duda
Tomasz Frankowski,
Andrzej Halicki,
Ewa Kopacz,
Janusz Lewandowski,
Elżbieta Łukacijewska,
Jan Olbrycht,
Radosław Sikorski

Za rezolucją, wzywającą do równych praw par jednopłciowych we wszystkich krajach UE zagłosowała Lewica oraz Arłukowicz, Hübner, Ochojska i Thun z PO.
PiS przeciw. PSL zwiał z głosowania.

#lgbt #gayisok #neuropa #4konserwy #bekazlibka #adamowicz #uniaeuropejska #teczowepaski #bekazprawakow #polityka
Pobierz Tom_Ja - Typowa Platforma jest typowa (rozwiń obrazek).

Lista tchórzy z Platformy ...
źródło: comment_1631632439YYiNhelYAgYt75v9Hbkt09.jpg
  • 15
@Kjedne: Ale się zajmuje. Tu chodzi o prawny aspekt rodziny uznawanej krajach UE. Unia nie narzuca zmian w naszym prawie.

To by oznaczało że Polskę powinni omijać np. turyści z UE, których prawa np. do informacji medycznej o współmałżonku byłyby w Polsce nieważne. No chyba że ważność małżeństwa zbada Julia Przyłębska.
Mamy obecnie dziurę w prawie, która powoduje, że gdy małżeństwo homoseksualne przyjedzie do Polski, to np. ich dziecko może nie
Mamy obecnie dziurę w prawie, która powoduje, że gdy małżeństwo homoseksualne przyjedzie do Polski, to np. ich dziecko może nie być wydane z przedszkola temu z małżonków, który nie jest biologicznym rodzicem.


@Tom_Ja: No właśnie jak to jest? W Polsce rodzicami muszą być kobieta i mężczyzna, ale czy np. nie może być dwóch opiekunów prawnych tej samej płci? Nie wiem, z jakiegoś powodu matka i babcia? Tak samo jak przyjeżdżają rodziny
czy np. nie może być dwóch opiekunów prawnych tej samej płci? Nie wiem, z jakiegoś powodu matka i babcia?


@AustinMeaulnes: Nie.

Tak samo jak przyjeżdżają rodziny jednopłciowe do Polski to jak ich wzajemne uprawnienia są weryfikowane?


@AustinMeaulnes: Nijak nie są, te dzieci są w prawnym limbo. Rozpoznane są tylko uprawnienia rodzica biologicznego.

Najgłupiej to wychodzi z dziećmi Polaków urodzonymi za granicą i mającymi w akcie urodzenia dwoje rodziców tej samej
@Sok_Mandarynkowy: ludzie muszą przestać pie*dolić, że przecież Platforma miała 8 lat na wprowadzenie związków lgbt, ludzie! Oni rządzili razem z PSLem! PSL musiałby się na to wszystko zgodzić. A co do głosowania to Radek zawiódł ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale on w sumie od zawsze mówi, że do spraw obyczajowych w poszczególnych państwach takich jak aborcja (więc też np lgbt) UE nie powinna się za bardzo wtrącać.
@xiv7: Aborcja jest sprawą medyczną, a nie "obyczajową", a wzajemne uznawanie małżeństw i aktów urodzeń przez państwa UE jest sprawą administracyjną. "Sprawa obyczajowa" to czy Radek nosi adidasy czy lakierki.
@Andreth: no jak dla mnie aborcja czy lgbt to też są prawa człowieka i jak szanuje Sikorskiego to tkwi w nim trochę konserwy (pewnie dlatego, że ukształtowały go wiekowe uniwersytety z zasadami jak Oxford, Harvard) i on ma taką taktykę, że aborcja i lgbt w Polsce jak najbardziej tylko uważa, że to nie sprawa unii