Wpis z mikrobloga

Elo ogrodowe świry. Mam na chacie palmę, o którą staram się dbać. Staram się, to chyba jednak nie jest dobre słowo, bo od jakiegoś czasu zauważyłem, że jej liście robią się brązowe i suche(?).
Staram się ją podlewać raz w tygodniu, tak jak wyczytałem kiedyś gdzieś tam.
I teraz nie wiem czy to jest dla niej za a) często b) rzadko.
Aaa i raz na miesiąc podlewam ją z jakąś tam odżywką, dla tego typu roślin. Wychodzi jej 5ml na 500ml wody.
Ogólnie to stała w miejscu mało słonecznym, obok tv. Teraz przestawiłem ją obok dużego okna. Na pewno będzie miała dużo jaśniej, ale promienie słońca bezpośrednio do niej nie dotrą.
No i miałbym na nią wy*ba*ne, ale wydałem kiedyś na nią w OBI 200 zł, więc mi trochę szkoda xD
#rosliny #ogrodnictwo #palmy #roslinydoniczkowe
Sam_Marton - Elo ogrodowe świry. Mam na chacie palmę, o którą staram się dbać. Staram...

źródło: comment_1631445911XgEEbFLFAnjYTSoXzMwq0a.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sam_Marton: moja mała palma ma to samo, podlewam ją rzadko, ale stała zaraz przy oknie po stronie zachodniej. Poobcinaj te liście, które są pousuchane. A tak btw polecam na FB grupkę Polish jungle ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Sam_Marton mam podobnie, stoi obok tv ale ma sporo swiatla. W necie wyczytalem, ze ma za suche powietrze i dobrze byloby ja spryskiwac woda co jakis czas albo podniesc wilgotnosc.
Cieplo z tv tez pewnie swoje robi i wysusza.
@Sam_Marton raczej weszla w bardzo powolny proces marnienia ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak popatrzylem na zdjecia 3 lata wstecz to wygladala lepiej.
Tez podlewam z odzywka do palm zgodnie z dawkowaniem ale bez rezultatow.
Jeszcze jest opcja, ze nie lubi przeciagow bo obok mam drzwi tarasowe.