Wpis z mikrobloga

Mam ochotę na shitpost więc spiszę swoje przemyślenia odnośnie wczorajszej konferencji. Skupię się głównie na grach które mnie interesują/zainteresowały.
1. Bloodhunt - gra o której wcześniej nie słyszałem, wampiry i tym podobne to średnio moje klimaty ale gameplay wyglądał bardzo fajnie. Podobały mi się wszystkie „nadprzyrodzone” moce typu zmiana wampira w mgłę czy 10 metrowe skoki. Poza bronią palną ciekawi mnie przydatność katany. Ogólnie to pozytywne zaskoczenie. Nie wiem czy zagram na premierę ale jeśli recenzje będą dobre to przy okazji sprawdzę.
2. Guardians Of the Galaxy - już przy zapowiedziach Avengersów miałem lekki hype (mimo że średnio podobał mi się design świata), niestety po premierze opinie były na tyle negatywne że zrezygnowałem z zakupu. Mam nadzieję że przy Guardiansach deweloperzy wyciągnęli wnioski i dostaniemy zabawną grę skupioną na FABULE a nie grindzie. Dobrze jest wiedzieć że położono nacisk na soundtrack i humor. Czekam z zainteresowaniem na więcej info.
3. Wolverine - kompletne zaskoczenie, Insomniac tworzy kolejną grę superhero. Po latach dominacji DC na rynku gier (głównie dzięki serii Arkham) jesteśmy świadkami przewrotu na rynku! Sama zapowiedź jest bardzo klimatyczna i przypomina filmy z Jackmanem. Jedynym minusem na ten moment jest data premiery której nie podano. Patrząc na inne projekty Insomniac (SM2 - zapowiedziany na 2023 r.) gry pewnie możemy się spodziewać w okolicach 2025 r. Anyway czekanko!
4.KOTOR Remaster - Moim zdaniem największa niespodzianka konferencji. KOTOR to gra mojego dzieciństwa i moim zdaniem jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) gier w historii. Już jakiś czas czas temu krążyły plotki o pracach nad Remasterem (zwłaszcza po zatrzymaniu przez EA fanowskich prac nad modem remasterującym grę). W końcu dostaliśmy potwierdzenie. Jak hardcorowy fan serii to dla mnie ten remaster mógłby się ograniczać jedynie do przeniesienia gry na nowy silnik i unowocześnienie grafiki, ale pewnie istnieje taka możliwość że dojdzie do zmiany turowego systemu walki. Mam nadzieję że Disney nie będzie chciał zmieniać fabuły w celu włączenia KOTORa do obecnego kanonu. Bardzo czekam na tę produkcję. Jaram się!
5. Spider Man 2 - kolejna gra Insomniac, dostaniemy team up Petera i Milesa oraz Venoma jako głównego złola. Jestem wielkim fanem symbiota więc trudno nie czekać na grę. Prawdopodobnie będziemy mogli się przełączać między oboma pajęczakami więc zadowoleni mogą być zarówno fani oryginalnego SMa jak i tego z DLC. Co do fabuły to jedyne zastrzeżenie mam co do tego że wątek Petera i Venoma zwykle miał dość osobisty charakter i nie wiem czy Miles jest potrzebny do opowiedzenia tej historii (chociaż mam nadzieję że twórcy mnie wyprowadzą z błędu). Premiera 2023, czekam.
6. GOW Ragnarok - Kratosa nie trzeba nikomu przedstawiać. Dostajemy bezpośrednią kontynuację wątku z poprzedniej części. Z gameplayu wynika że dostaniemy więcej i lepiej tego samego. Osobiście podobała mi się poprzednia część więc z chęcią ogram część drugą.

Podsumowanie: Bardzo dobra konferencja Sony, w końcu dostaliśmy konkretne zapowiedzi i w niektórych przypadkach daty premiery. Tak trzeba promować konsole. Gracze zaslugiwali na coś takiego po biednym 2020 r. Jedyny zawód, jeśli chodzi o mnie to brak update’u o Hogwart’s Legacy którego zapowiedź dostaliśmy już ponad rok temu (a jeszcze dłużej jeśli liczymy trailer który wyciekł).

Koniec shitpostu, dziękuję za lekturę.
#ps5
  • 3