Wpis z mikrobloga

#laptopy #laptop #windows #windows10 #lenovo #pc
no hejka komputerowe świry, otóż wczoraj sobie tak "dla jaj" odłączyłem zasilacz z laptopa i podłączyłem go z powrotem i pojawił się problem, mianowicie przestała ładować się bateria ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz nie świeci dioda od ładowania na włączonym komputerze

mimo tego gdy kabel jest podłączony, to procenty nie spadają (dioda nadal nie świeci), brakuje tylko ikony błyskawicy przy ikonie baterii
w aplikacji lenovo vantage ustawiałem szybkie ładowanie oraz przedłużenie życia akumulatora, ale to nic nie dało
działałem tak bez zasilania aż spadnie poniżej 50% i po podłączeniu również nie zaczyna ładować

dioda zaczyna świecić (i pewnie ładować aku) dopiero gdy w biosie wyłączę baterię, wyłączy się nagle laptop i podłączę zasilacz, ale po uruchomieniu komputera i ładowaniu windowsa w pewnym momencie dioda gaśnie
próbowałem również wyłączyć baterię w biosie, przytrzymać przycisk zasilania przez 30 sekund i następnie ponownie podpiąć zasilacz i uruchomić komputer i nic

dodam też że laptop ma problemy z wyjściem ze stanu uśpienia, bo niby działa, ale jest czarny ekran
mam na nim fabrycznie zainstalowany system
ściągam już nowy obraz, ale muszę przyznać że nie chce mi się #!$%@?ć z ponowną instalacją wszystkiego
  • 2
  • Odpowiedz
@performance_artist: jaki model?

Jak masz wbudowaną baterię, to powinieneś od spodu mieć taką dziurkę do resetu, której wciśnięcie i chwilowe przytrzymanie daje taki sam efekt, jak wyciągnięcie baterii. Spróbuj to wcisnąć
  • Odpowiedz