Wpis z mikrobloga

Co polecacie?
Kormoran All Season 205/55 R16 94 V XL
czy
Dębica Navigator 3 205/55 R16 94 V XL

Zależy mi aby opona była wyprodukowana w Polsce a podobno Michelin zleca produkcje Kormoranów w różnych swoich fabrykach nie tylko w Olsztynie.

Mógłbym zdecydować się na opony wyższej klasy ale warunkiem pozostaje nadal produkcja w Polsce więc czy Michelin produkuje swoje CrossClimate 2 w Olsztynie lub Goodyear Vector 4Seasons G2 jest może z Dębicy?

@adnim doradzisz coś w tej kwestii?

#opony #motoryzacja #samochody
  • 14
@Djelon: Zgadza się. Doczytałem i prawdopodobnie produkcja Kormoranów jest w Serbii i Turcji.

W takim razie pierwsze pytanie jakie powinno paść to czy orientujecie się jakie modele opon całorocznych produkowane są w Polsce?
@Promymir: Kupowałem ostatnio CC+ 205/55/16 i są Made in Poland. Ale generalnie nie polecam nic od Michelina, po 10kkm te opony są gówno warte, biją, hałasują. Dębica zdecydowanie na plus, na nich się jeszcze nie przejechałem. Kormoran(od Michelin hehe) zwróciłem po miesiącu, opony zrobiły się kwadratowe. Teraz trzymam się tylko Dębica, Dunlop, Continental, Good Year.
@Promymir: Nie widziałem jeszcze CC produkowanych w Polsce (Opona ta produkowana jest wyłącznie w Europie w dwóch fabrykach w Niemczech i dwóch fabrykach w Hiszpanii) ;-) A i same CC sa sporo droższe o Nokianów
@perun79: To może inaczej. W Polsce są 4 fabryki opon do samochodów osobowych, które należą do największych koncernów oponiarskich na świecie a opony z tych fabryk eksportowane są na wszystkie kontynenty.
Twierdzenie więc, że w Polsce nie produkuje się dobrych opon jest moim zdaniem nieprawdziwe.
Z tego względu nie widzę powodu aby kupować opony, które nie są wyprodukowane w Polsce.
@Promymir: tylko że zazwyczaj te firmy dostają więcej dotacji od państwa niż odprowadzają podatków, na dodatek robią z Polaków współczesnych tanich niewolników, nie wnosząc nic wartościowego do gospodarki. Dlaczego poza polską produkują w Serbii i Turcji? Zastanów się.
@Djelon: Kompletnie nie rozumiem co twój wywód ma wspólnego z jakością produkowanych opon.
Nie wiem może mnie oświeć dlaczego firma ma fabrykę w Serbii i Turcji. Pewnie tam jest taniej. I w Polsce mają taką tanią siłę roboczą. I co z tego? O co Ci chodzi?
A może Ty zastanów się ile fabryk jest w Niemczech czy Francji i spróbuj sobie na nowo ułożyć swój światopogląd.
@Promymir: Nie twierdze że w Polsce nie produkuje się dobrych opon tylko że w Polsce nie są produkowane CrossClimaty. Poza tym zaryzykuje stwierdzenie że w Polsce nie produkuje się dobrych (premium) opon wielosezonowych.