Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace siema Mirasy, poszukuję dobrej workstacji/mocnej stacjonary (najlepiej gotowa konfiguracja)

Cel: rendering grafiki 3D, komfortowe granie w cyberpunk2077 na full ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)

Budżet: +/- 10 000 zł

Byłbym wdzięczny za pomoc/poradę
  • 15
  • Odpowiedz
  • 1
  • 0
@Variv Chyba ze zejdziesz z cpu ale skoro to rendering to raczej nie ma sensu. Tzn musisz też określić co to za rendering. Czy bardziej na cpu czy GPU to będzie można ciąć ewentualnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@kasztanjanxD Z GPU też możesz zejść nawet na 3080 ale to musisz wiedzieć co ci jest potrzebne. Bo o ile do gier rtx 3080 w 1440p jak najbardziej. Ale nie wiem jak z tym renderingiem. Itp
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv wiesz co ja dopiero będę zaczynał przygodę z unreal engine 5, więc nie potrafię dać pełnej odpowiedzi. Głównym corem moich działań jest animacja 2D/compositing/ zabawa particlami w After Effects i Cinema4D. Z CPU i RAMu wolałbym nie schodzić bo potrzebuje często pracy rownóleglej z kilkoma programi/wtyczkami
  • Odpowiedz
  • 1
@kasztanjanxD Ja się na renderingu nie znam. Ale jak chcesz maszynę full wypas uniwersalna mocna w cpu i GPU to ten ryzen 5900x i rtx 3090 czyli w ciort drogo. Koło tych 18czy 19 k

Ale imho się decyduj szybko bo nie wygląda aby elektronika pc szybko taniała. Więc jest szansa że wartości tak szybko trącić nie będzie.
  • Odpowiedz
ory juz mam, 2x4k


@kasztanjanxD: oooj, to jak chcesz grać w 4K to tak średnio, bo budżet będzie ograniczał, oczywiście głównie w kontekście karty graficznej. Niemniej na pewno coś ciekawego zaproponujemy. Zgłoś się na PW po ceny specjalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz