Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirasy kociarze, mam pytanie dotyczące dokacania.

Mamy kota brytyjskiego (ma rok i 4 miesiące, oczywiście kastrowany), złoty chłopak, ale nieufny i ma skłonności do stresowania się. Teraz planujemy sprowadzić mu kocie rodzeństwo w postaci Maine coona. Byliśmy w hodowli, planowaliśmy wziąć kota, ale przypadła nam do gustu kotka (niezależnie od płci będzie kastrowany). Pojawia się pytanie:
czy potencjalnie kot dogada się lepiej z innym kotem czy kotką? Czy to zasadniczo bez różnicy?
Macie jakieś rady dotyczące socjalizowania kota, który no... jest wrażliwy? Gadaliśmy z wetem i doradził obróżkę feromonową plus oczywiście ostrożną separację z socjalizacją. Macie protipy jak to zrobić bezpiecznie dla zwierząt i mądrze?

Będę wdzięczny za Wasze rady!
#kot #koty #weterynaria
  • 6
@Neye wet mówił też o feromonach w mieszkaniu. Nasz kot miał już obróżkę i nawet nieźle to znosił, miałaby być dodatkowym wsparciem. Dzięki za link, jeszcze sporo czytania przed nami, mamy miesiąc na przygotowania. I siatkę do drzwi już zamówiliśmy, która ma odseparować pomieszczenia, w których będą koty – na początek mała w sypialni i gabinecie, dokąd nasz koteł raczej nie wchodzi, a koteł w salonie, gdzie zwykle przesiaduje. Myślisz, że dobry
@camelinthejungle:
kot w gabinecie... z moich doświadczeń z małymi ząbkującymi kotami - pogryzione anteny od routera, przegryzione kable od klawiatury... jak masz zabezpieczone kable to powinno być ok
polecam zabawki do gryzienia
@Neye a nie uzupełniłem – gabinet to taki pokój, który miał nim być, ale w sumie nic tam nie ma poza książkami i biurkiem, bo z żoną pracujemy w salonie. Za to jest bezpośrednie przejście z sypialni do gabinetu i przestrzeń jest dość znaczna, no a w nocy mała mogłaby (gdyby chciała) spać z nami. Jest też kilka miejsc, z których mogłaby bezpiecznie obserwować otoczenie, bez ryzyka bycia niepokojoną. No i dostałaby
@camelinthejungle: a to super, moje dostały drapak w sypialni i są zachwycone :)
spać z nami też uwielbiają
legowisk poza tymi z drapaka nie korzystają
my na noc mamy możliwość zamknięcia ich w części z sypialniami i łazienką -zabawki zostają w salonie - dzięki temu łatwiej było nauczyć je że ludzie śpią w nocy i nie karmią kotów
jakbyś miał problemy z nocny budzeniem, pamiętaj żeby nie reagować - i absolutnie