Wpis z mikrobloga

BMW 1 E87 118i 143KM albo 129KM (okolice 2009 roku) jako auto dla dziewczyny, opinie? (inb4 tylny napęd niestraszny) Szukam czegoś relatywnie niewielkiego a na rynku jest taki syf, że hoho. Główne wymaganie było takie żeby było benzyniakiem, poniżej 10 sekund do setki i żeby nie było wielkie jak lotniskowiec. Patrzyłem na suzuki swifty, roczniki tak 2008-2010 (koniecznie 1.5 z automatem), bo jeździłem pare razy takim i było spoko, ale znalezienie takiego w sensownym stanie to cud - a jak się pojawi to znika w kilka godziń (max dzień). No i wpadło mi do głowy to BMW, bo lubię BMW, a opinie wydają się OK i wybór na rynku spory.

#bmw #motoryzacja #samochody
  • 17
N43 to raczej szczególnie fantastyczny nie jest, na rynku dużo zajeżdżonych trupów, z tyłu miejsce na nogi nie występuje, nie wiem czy kobieta doceni największe zalety tego auta czyli prowadzenie i pozycję za kierownicą, ja bym się w to nie pakował raczej, jak szukasz kompakta to może civic ufo 1.8 jak nie będzie ci przesadzać bardzo twarde zawieszenie tylko tam automatu przed 2010 rokiem bym nie brał bo były zautomatyzowane manuale, potem
@krabar: kompot e36 z ISem albo ten 170km nie wiem czy tam m52 czy m54 wkładali.. IS się lepiej zbiera imo pewnie most krótszy wsadzili, ale rokład masy jest spoczko. Różowa będzie miała dupowoza a ty co od święta #!$%@?ć.
@kurio: serio komuś chcącego kupić dla kobiety BMW z ~2010 będziesz doradzał obsranego E36 kompota? XDD bez komentarza

jeszcze wytłumacz kobiecie że tu jest olej i to się dolewa przy każdym tankowaniu a tu płyn chłodniczy i się dolewa codziennie rano XD

do OPa: E87 to bardzo fajne auto dla kobiety (chociaż technicznie mocno już stare), ale jak masz tym czasem jeździć to bym szukał 120i/125i
@xardas_pl: W budżecie jakim dysponuje na pewno nie będzie obsrany, a jeszcze sporo sosu zostanie. Myślę, że to dobry wybór na daily. Faktycznie lepiej wziąć jedynkę N43 w których się podklejały pierścionki olejowe, zatykał smok, #!$%@? było mnóstwo ekologii, a silnik był zwyczajnie zbyt słaby żeby sobie komfortowo wyprzedzić.
@kurio: człowieku, ty komuś 20-25 letnie BMW (i to kompota, co był obsrany jeszcze jak był nowy) polecasz na daily, zastanów się troszeczkę xD

myślisz, że dziewczyna doceni pakiet startowy w postaci hydrołapy i przeróbki skrętu? XD

E36 to stary gruz i nadaje się tylko do upalania dla fanatyka marki. partnerki OPa bym raczej w taką kategorię nie wpisywał

edit: i jeszcze iS polecasz. na daily. kobiecie. iS, z których każdy
@kurio: a czemu by miały być gruzami? jak dobrze utrzymane to zwykłe auta jakich pełno, a serie 1 z małym motorem mało kto kupi do #!$%@? a i prestiżu w niej zero, więc szansa na trupa zmniejsza się
@xardas_pl: Możemy sobie teoretyzować o rynku aut używanych, ale chyba nie o to opowi chodziło.

@krabar: Taka podstawowa checklista przy zakupie, no i nie jedź po auto dalej niż 50km, przy e36, e46 i jedynkach zazwyczaj nie warto.

E36 compact 1.8is sprawdzić czy się nie leje z uszczelnienia wału, czy magiel suchy, czy pokrywa zaworów nie cieknie, czy podsufitka się nie odkleja, czy nie ma wycieków z magistrali wodnej +
@kurio: staram się wytłumaczyć Ci tak żebyś zrozumiał - OP szuka auta koło 2010. czyli pewnie chciałby automatyczną klimatyzację, bluetooth, automat, światła automatyczne, system audio.. no nie wiem, szyby w prądzie, poduszki powietrzne (nie każdy kompakt ma)?

ogólnie no normalne w miarę współczesne auto do wygodnej jazdy

E36 ma 0 z tych rzeczy, jest autem z epoki kamienia łupanego, nikt poza a) biedakiem z osiedla b) #!$%@?
nie brałby takiego auta
@xardas_pl: Automatyczna klima nie wiem czy była w opcji w tym modelu i z automatycznymi światłami się nie spotkałem, cała reszta jest i masa innych dupereli typu fotochromy czy grzane fotele bardzo często spotykane.
Niewiele miałeś do czynienia z e36, nie?
@kurio: nie zrozumiesz, szkoda mojego czasu tutaj

kompakt nie ma ani auto świateł ani auto klimy ani bluetooth, poduszki powietrzne ma jedną lub dwie, systemu audio z wzmacniaczem nie było w ofercie wcale. nawet szyby elektryczne były opcjonalne

co jeszcze chciałeś dodać?

PS jeździłem każdym BMW z lat 90 poza E31
@kurio: dobra to może ja Ci wytłumaczę bo rozumiem że koledze @xardas_pl brakuje sił , mamy z różową również E36 w tym słynnym kompocie, jako daily. Wiesz, ładnie utrzymany lakier, klima, zdrowy silnik, skóra z grzaniem dupy, nie trzeba nic dolewc a i blacha zadbana. Lubi to auto, ale woli jeździć Hyundaiem i mazda z 2011 roku, bo jest bardziej cywilizowane, ma jakieś pierdoły w postaci kamerek cofania w standardzie, jest