Wpis z mikrobloga

Cięzko będzie zagrać teraz w Morrowinda albo Obliviona? Kusi mnie ograć w końcu te kultowe gierki, RPG ponoć świetny, ale coś czuję, że archaizmy mnie będą irytować, znaczników to tam pewnie żadnych nie ma i wszystko trzeba kminić :D Ogrywał ktoś pierwszy raz ostatnio te gierki?
#gry #elderscrolls #morrowind #oblivion
  • 20
@camos Morrowind trzyma klasę, ale niestety trzeba go modować - bez takiego better bodies, better heads, moda zwiększającego zasięg widzenia będzie niewiarygodnie ciężko nie odbić się od niego już na początku
@camos: Grając bez żadnych poradników z neta to czasem potrzebowałem godzin, żeby znaleźć daną jaskinię. Było np. podane dość niedbale w dzienniku i sobie szukaj.

Potem wspomagałem się TES Construction Set i było dużo prościej.
@camos: Może to bardzo oczywiste dla graczy rpg, ale np. pamiętam ile się nagłowiłem żeby wejść do jakiegoś pomieszczenia na szczycie takiego dużego grzyba gdzie urzędował mag. Wystarczyło wyszukać odpowiedniego miejsca gdzie była luka w suficie/podłodze, której ja nie widziałem, użyć magii lewitacji i podlecieć do góry. Ja bezmyślnie szukałem schodów.
@camos: Protip co do walki w Morrowindzie:

a) zwracaj uwagę na poziom kondycji
b) walcz tą bronią, w której się Twoja postać specjalizuje
c) nie spamuj LPM przy atakowaniu

Bo w Morrowindzie sporo rzeczy jest oparte na "rzutach kostką" i w większości tych rzutów dużą różnicę robi poziom kondycji. I to nie tylko walki się to tyczy. Czy rozmawiasz z NPC, czy bawisz się alchemią, czy rzucasz czary, szanse powodzenia wszędzie